Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 31-01-2007, 00:11   #41
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

co do topicu i komentarzy - co do tego ze zyjemy w polsce - jesli zgloszono by przestepstwo internetowe, napewno zostalo by ono potraktowane powaznie i zrobiono by wszystko co sie da; minusem jest jednak to, ze w przypadku tego typu przestepstw - istnieje wiele sposobow na unikniecie jakiejkolwiek kary ;]
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-01-2007, 00:16   #42
Mroku
Zbanowany
 
Data dołączenia: 27 05 2006
Lokacja: Kalisz
Wiek: 38

Posty: 546
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Julera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez myanato Pokaż post
ostatnio na forum pojawila sie plaga "hakerow" (o ile tak to mozna nazwac), daltego pomysl cudenko
nie hakerow...tylko :


pr0h4x10r0w


Taki dzieciak przeciez moglby sklamac i powiedziec ,ze to robil jego kolega bedac u niego <wrobic kolege> albo powiedziec ,ze to robil wujek z ameryki k,ktory byl na wakacjach....huh?
Mroku jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 00:18   #43
myanato
Użytkownik Forum
 
myanato's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 122
Świat: Iridia
Domyślny

@up
<lol666>
dlatego napisalem w nawiasie i dodalem komentarz...
czytamy ze zrozumieniem...
__________________
I <3 Iridia
myanato jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 00:18   #44
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

@up

to za to odpowie jego kolega (a hakerek dostanie lincz w szkole/pod blokiem etc.)
albo wujek z ameryki (a hakerek dostanie lincz od rodziny)
wiec tak czy owak zostanie ukarany

a raczej watpie ze beda karac "kolegow" ale raczej wlasciciela komputera

ale pytanie dalej pozostaje, czy administratorzy maja zamiar to rzeczywiscie zglaszac czy bedzie to tylko straszenie dzieci neo aby wiecej tego nie robily
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 00:20   #45
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

A co z akcją "wjazdu na chatę policji z nakazem"? (IMO bardzo podobnej)
Początkowo były groźby. Potem słyszano, że znajemu znajomego weszli i zgarnęli wszystko. Na koniec pojawiły się plotki "ponoć na sąsiednim osiedlu byli i przeszli 250 mieszkań" itp .
Niestety jakoś z tego co wiem, poziom 'piractwa' niewiele zmalał.

@down:
Nie mówię, że to pic na wodę. Tylko, że praktyka w dalszym ciągu jest zbyt niska, żeby ludzie zaczęli sie faktycznie bać i wykupywać oryginały.

Myślę więc, że gdyby zgłosić to na komendę, to należałoby również, rzeczywiście zacząć to praktykować. (ewentualnie opublikować kilka pozorowanych wjazdów) Bo jak te małe szkodniki stwierdzą, że zagrożenie jest nikłe, to niewiele się przejmą.

W skrócie: Pomysł w teorii bardzo dobry, ale pamiętajcie o praktyce. Ktoś będzie musiał patrolować forum, sprawdzać logi i dzwonic powiedzmy raz w tygodniu do stróżów prawa. Ostrzeżenie nie wystarczy.

Ostatnio edytowany przez Khan - 31-01-2007 o 00:29.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 00:24   #46
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

@up

to nie bullshit bo rzeczywiscie sprawdzali

klopoty zaczynaja sie jak masz nielegalny system i ciagniesz aktualizacje do windowsa to wtedy duze prawdopodobienstwo takiego wjazdu, gadalem z kobieta od informatyki (obcykana w tych sprawach piratami sie z nia wymieniam zawszE) i mowila ze jak masz postawiony legalny system to nie ma praktycznie mozliwosci zbey cie nameirzyli

chyba ze ciagniesz z p2p/warezow to wtedy tak

ale wiekszosc ludzi dostala konfiskaty kompow za to ze mieli nielegalny system a ciagneli aktualizacje

zreszta nie od dzis wiadomo ze pan Bill placi policji (o usa wim na 80% co do polskich akcji to nie mam informacji) za skrupulatne sprawdzanie doniesien o nielegalnych systemach
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 00:24   #47
Axe'Taifun
Użytkownik Forum
 
Axe'Taifun's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 36

Posty: 45
Imię: Hugon Tomi
Profesja: Elder Druid
Gildia: Slava
Świat: Jamera
Poziom: 50
Skille: --/--
Poziom mag.: 60
Axe'Taifun ma numer GG 7004399
Domyślny

Jeśli chodzi o wjazd na chatę-KOLEJNA PRZESTROGA.
Powiedzmy, że za wysyłanie hakerskich stron, linków itp groza 3 lata.
Robią wjazd i znajdują mnóstwo płyt pirackich. CHyba nie sądzicie, że taki ,,cfaniaczek" ma gry kupione z Media Markcie albo przez gram.pl, prawda?
A za pirata kolejna 2 lata
__________________
Przekroczone limity sygnatury.
Axe'Taifun jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 00:39   #48
Shutis
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ja tam mieszkam w stach mnie polskie prawo malo obchodzi
  Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 00:43   #49
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

@up

dla twojej informacji tam jeszcze bardzije scigaja ludzi za przestepstwa internetowe wiec na twoim miejscu bym sie nie cieszyl pro hakerku
zreszta zaraz pewnie jakis admin nam powie skad jestes bo maja twoje ip jak zreszta ip kazdego postujacego
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 00:48   #50
Bezkituu
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny


Ostatnio edytowany przez Bezkituu - 31-01-2007 o 10:42.
  Odpowiedz z Cytatem Received Infraction
stary 31-01-2007, 01:03   #51
sallceson
Użytkownik Forum
 
sallceson's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2007
Lokacja: Łowicz

Posty: 446
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@up
gadaj z dupą to cie osra..

@topic
a teraz sie obudzcie z tego pieknego snu o czystym forum...
załóżmy że wszystko idzie pieknie kolejne osoby zglaszane na policja.. tibia.pl pracuje jak cudo..i na tym sie konczy
Polska policja sie nadaje do pielenia katofli prawde mowiac - co z tego ze beda zgloszenia jak z 1/10 cos sie bedzie dziala a z reszta bedzie 'sprawa w toku' a w praktyce rozwiaza pare spraw za to beda glosno trąbic jak to policja dobrze pracuje..
prosty przyklad - jak przejechałem rowerem po przejciu dla pieszych to z miłym usmiechem policjant wlepil mi 50zl mandatu. ale jak mi ukradli telefon i zegarek to po tygodniu sprawa umorzona z powodu 'niskiej szkodliwosci czynu' to tylko maly przyklad z miasta ale przedstawi podejscie policji do wszystkich spraw ( w kazdym razie do wiekszosci) wiec naprawde nie napalacjie sie na efekty... tym bardziej ze taka akcja musialabybyc na wieksza skale nie tylko tibia.pl czy otfans.pl (czy jakos tak) bo tego syfu jest pełno wszedzie.. im wiecej tym lepiej to moze cis sie uda

oczywiscie temat bardzo dobry, graty dla autora za niego i teamu ze sie tym interesuje ale patrze realnie na to i czarno widze.. pozdro

" Nawet, gdy rodzinie Twej łzy do oczu się cisną
Przenigdy nie współpracuj z pierdoloną policją! "
Duchowo Mocny, Peja
__________________

Ostatnio edytowany przez sallceson - 31-01-2007 o 01:06.
sallceson jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 01:29   #52
Lordkas
Użytkownik Forum
 
Lordkas's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2007
Lokacja: W Ankrachmun

Posty: 59
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Calmera
Poziom: 45
Skille: 18/24
Poziom mag.: 50
Domyślny

kilka up Shutis
Troche powagi... Niedosc ze zrobiles 2 konta jednego dnia to jeszcze wlepiles ten sam link z keylogerem w podpisie... i sie odechciewa czytac forum
__________________
Dragon Lord mi zezarl slownik

Ostatnio edytowany przez Lordkas - 31-01-2007 o 01:30.
Lordkas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 01:41   #53
Jorg Bruce
Użytkownik Forum
 
Jorg Bruce's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2004
Lokacja: Najstarsi górale tego nie wiedzą
Wiek: 33

Posty: 277
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Gildia: hot eh?
Jorg Bruce ma numer GG 1254840
Domyślny

Teraz te forum wg mnie to jeden wielki syf wchodze forum>filmy>25 drut pkuje (przyklad)>Avast "Ostrzezenia znaleziono wirusa" i konik trojanski ^^
Ja narazie nie bede wchodzil na to forum

Modki postarajcie sie o to pujdzcie na ta komende paru hax0row zostanie ukaranych a reszta sie zdyga i bedzie git i forum bedzie czyste
__________________
I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?


2 PAC rest in peace[*]
Jorg Bruce jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 01:51   #54
yattaman
Użytkownik Forum
 
yattaman's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2005

Posty: 52
Stan: Niegrający
yattaman ma numer GG 6511864
Domyślny

Restartowanie forum by pomoglo. Ale oprocz misz-maszu znikna tez przydatne tematy. A policja powinna sie bardziej postarac! Bo taki bodajze maly Florek, ktory nie ma zielonego pojecia o komputerach, programowaniu i hackowaniu dostanie od tatusia Neostrade, poszpera w guglach, znajdzie i przeczyta artykul nie dla niego przeznaczony, i juz jest hakerem. Bo takie dzieci Neo to potrafia naprzwde sie szybko nauczyc jak chca.
yattaman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 02:09   #55
XIII
Zbanowany
 
XIII's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2006
Lokacja: Localhost
Wiek: 38

Posty: 1,000
Stan: Na Emeryturze
Świat: RL
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jorg Bruce Pokaż post
Teraz te forum wg mnie to jeden wielki syf wchodze forum>filmy>25 drut pkuje (przyklad)>Avast "Ostrzezenia znaleziono wirusa" i konik trojanski ^^
Ja narazie nie bede wchodzil na to forum

Modki postarajcie sie o to pujdzcie na ta komende paru hax0row zostanie ukaranych a reszta sie zdyga i bedzie git i forum bedzie czyste

wylacz sobie tagi img w opcjach i avascik juz nie bedzie piszczec.

@up
oni musza przeczytac tutorial ( obowiazkowo z obrazkami ), potem biora gotowy skrypt i...jest to, co jest.
XIII jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 04:09   #56
Pyro Aris
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 02 2006
Lokacja: Białystok

Posty: 830
Stan: Niegrający
Świat: Obsidia
Pyro Aris ma numer GG 5842093
Domyślny

zaloze sie ze 50% tych postow napisali wlasnie "hackerzy" swoimi glownymi kontami
Pyro Aris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 10:03   #57
sallceson
Użytkownik Forum
 
sallceson's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2007
Lokacja: Łowicz

Posty: 446
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@gremlin
sie przyczepie do ostatniej czesci moje starty wyniosły ~400 zl a dotego jeszcze 2 osoby - laczne straty byly ponad 1000 no ale teraz ma to male znaczenie chodzi o to ze policja nie zrobila w tej sprawie kompletnie nic a mi sie udalo znalezc komis gdzie złodziej chcial sprzedac telefony (nie sprzedal bo sprzedawca chcial danych osobowych) a sprzedawca powiedzial ze rozpoznałby złodzieja dodajac do tego okolicznosci zdarzenia (mala grupa osob byla podejrzana) - to naprawde niewiele pracy policjanta potrzeba zeby rozwiazac sprawe. Ale ze w policji 'sortuja' sprawy na łatwe i nie to od poczatku moja zostala olana. i mimo ze nalegalem zeby sprawa sie zajac powazniej, mimo ze zglaszalem ze komis znaleziono i sprzedawca chetnie by wspołpracowal to polcja juz sie tym nie interesowala.
dlatego mowie ze musi to byc akcja na wieksza skale bo jesli zostana zalani masa zgloszen takich 'spraw internetowych' to sie beda musieli zajac a jak bedzie pare tylko z tibia.pl to to oleja bo nie bedzie sie chcialo ruszyc dupy zeby to rozwiazac.
mam wielka nadzieje ze myle sie co do policji ale realnie patrzac to sa male szanse... ale jakby jakis policjant byl poszkodowany to bardzo szybko by sie tym zajeli
ja tam nigdy nie bede mial szacunku dla policji bo na niego nie zasluguje
__________________
sallceson jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 10:11   #58
Mroku
Zbanowany
 
Data dołączenia: 27 05 2006
Lokacja: Kalisz
Wiek: 38

Posty: 546
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Julera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pyro Aris Pokaż post
zaloze sie ze 50% tych postow napisali wlasnie "hackerzy" swoimi glownymi kontami
Cos ty...50%?! ZARTUJESZ?! 99%!!!!!!!!!1111111111Wszyscy jestesmy pr0h4x10r4m1......



To tutaj jest 2 adminow o.o
Mroku jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 10:23   #59
Dolor
Użytkownik Forum
 
Dolor's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Lokacja: Katowice
Wiek: 32

Posty: 732
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ligus
Dolor ma numer GG 3898731
Domyślny

Dobrze że zostało to napisane może chociaż troszkę będzie spokojniej...
Moim zdaniem powinno się nawet lepiej karać tych którzy bawią się w takie rzeczy... ponieważ często uniemożliwia to korzystanie z internetu osobom które nie są niczemu winne i chcą normalnie korzystać z tego za co płacą...

Często rodzice pozostawiają swoim dzieciom wolną rękę na komputerze przez co właśnie wiele osób znudzonych normalnym korzystaniem z komputera i internetu musi się pobawić w takie rzeczy... Nie mówię bo moi rodzice też nie sprawdzają co ja robię na kompie ale już rozmawiali ze mną na ten temat...

Czasami wielu osobą nieletnim wydaje się że jak zrobią trojana czy coś w tym stylu to nie poniosą kary... Mam nadzieje że po przeczytaniu tego tematu chociaż część zrozumie co może się stać jeśli będą bawić się w takie pierdoły...
__________________
Dolor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 10:24   #60
paior
WIDZEWIAK
 
paior's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2005
Lokacja: Carlin
Wiek: 34

Posty: 629
Stan: Na Emeryturze
Imię: Awer Fast
Profesja: Elite Knight
Świat: Kyra
Poziom: 104
Skille: 89/82
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sallceson Pokaż post
@up
gadaj z dupą to cie osra..

@topic
a teraz sie obudzcie z tego pieknego snu o czystym forum...
załóżmy że wszystko idzie pieknie kolejne osoby zglaszane na policja.. tibia.pl pracuje jak cudo..i na tym sie konczy
Polska policja sie nadaje do pielenia katofli prawde mowiac - co z tego ze beda zgloszenia jak z 1/10 cos sie bedzie dziala a z reszta bedzie 'sprawa w toku' a w praktyce rozwiaza pare spraw za to beda glosno trąbic jak to policja dobrze pracuje..
prosty przyklad - jak przejechałem rowerem po przejciu dla pieszych to z miłym usmiechem policjant wlepil mi 50zl mandatu. ale jak mi ukradli telefon i zegarek to po tygodniu sprawa umorzona z powodu 'niskiej szkodliwosci czynu' to tylko maly przyklad z miasta ale przedstawi podejscie policji do wszystkich spraw ( w kazdym razie do wiekszosci) wiec naprawde nie napalacjie sie na efekty... tym bardziej ze taka akcja musialabybyc na wieksza skale nie tylko tibia.pl czy otfans.pl (czy jakos tak) bo tego syfu jest pełno wszedzie.. im wiecej tym lepiej to moze cis sie uda

oczywiscie temat bardzo dobry, graty dla autora za niego i teamu ze sie tym interesuje ale patrze realnie na to i czarno widze.. pozdro

" Nawet, gdy rodzinie Twej łzy do oczu się cisną
Przenigdy nie współpracuj z pierdoloną policją! "
Duchowo Mocny, Peja
Gnojki bys sie wystraszyly gdyby tylko rodzicie zobaczyli wezwanie do sadu grockiego nawet niewarzne na jaka date a co to odzyskania mienia stracaonego
Jesli udowodnil bys ze w ostatnim czase weszles w jakiegos kayllogera < trudne slowo ;p + udowodnil bys ze miales jakies rzeczy na postaci ktore straciles tzn ss'y filmy wtedy mozesz pozadzic Hajkera o kradziez mienia i wycenic mu wszystko 5 zl lub 5.50 zl od 10 k + tam powiedziec ze zepsul ci hec na gre czy cos w tym stylu ze straviles pacc czy ze nie mogles grac dodac 200 zł

Jakby ktos z forum tibi.pl poszedl na policje przynajmniej z 5 osobami z statniego tygodnia byllbym bardzo wdzieczny
__________________
Notatka ;]
Retired
Od Lozecza az po Grob w moim sercu Widzew Lodz

Tibia .. ssie Twoja dusze gdy biegniesz po lvl i
loot..
Zaslania Ci oczy na swiat, otworzy dopiero gdy stracisz kogos bardzo bliskiego.
Nie używaj tych slów , bo naprawde Go zranisz , a potem zatracisz samego siebie.Wracasz do niej bo jest rozrywka ale co jest jej celem ? 100 lat zycze Wam ! bo przez Tibie tracisz dziecinstwo.
paior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:21.


Powered by vBulletin 3