Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-01-2008, 14:18   #1
ryba303
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2008

Posty: 23
Domyślny Czy opłaca sie trenowac maga ?

Witam

W Tibie gram od 3 tygodni. Kuzyn polecił mi żeby wybrał maga więc wybrałem, ale teraz gdy sobie poczytałem zacząłem się zastanawiać czy to był dobry wybór. Chodzi mi przede wszystkim czy jak już będę miał w miarę dobry czy nawet b.dobry lvl/mlvl będę mógł sam chodzić na dobry czy b.bardzo dobre potworki. Wy tu nazywacie takie coś huntem. Mój chyba największy problem to taki że nie znam nikogo w tej grze no oprócz kuzyna, więc w przyszłości nawet gdybym potrzebował pomocy przy jakiś potworkach mogę mieć problem no chyba że do tego czasu kogoś poznam. Prosiłbym o wypowiedź jakieś osoby która ma już wysoki lvl/mlvl bo na opinie takiej osoby najbardziej mi zależy.

Z góry dziękuje.

Ostatnio edytowany przez ryba303 - 09-01-2008 o 14:19.
ryba303 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-01-2008, 14:24   #2
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

nie do końca rozumiem pytanie: chodzi ci o to czy warto trenować mlvl czy o to czy warto grać magiem ?

1. Czy warto trenować mlvl - opinie są podzielone, wg mnie warto, ale dopiero kiedy lvl pozwoli ci robić jakieś sensowne runy (hmm, icycle, gfb, avalanche itd). Z lepszym mlvl lepiej się leczysz, mocniej bijesz z czarów i run więc masz mniejsze waste.

2. Czy warto grać magiem - tak jak każda profesja ma swoje plusy i minusy - najłatwiej o deda magiem, ma mało capa co na początku trochę wk***a. Potem za to mocno bije z czarów itd. Jest też zazwyczaj najbiedniejszy ze wszystkich profesji do pewnego lvl. Wg mnie warto
__________________
pożycz dyche
Donpeyot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-01-2008, 14:27   #3
mc200
Użytkownik Forum
 
mc200's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2006

Posty: 475
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Gaalaaanaa ;d
Domyślny

Napewno znajdziesz jakiegos kumpla ;] Jak bedziesz mial 30-35lvl + to szukaj gildii. Donpeyot odpisal na twoje pytania, wiec nie zamierzam tego powtarzac
mc200 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-01-2008, 14:30   #4
ryba303
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2008

Posty: 23
Domyślny

Chodziło mi o to czy warto trenować maga ale też przede wszystkim czy później będę mógł sam sie wybrać na silne potworki bo to w sumie jest dla mnie najważniejsze bo nie chce żeby sie okazało że gdy poświecę postaci pól roku a nie będę mógł sam sie wybrać na silne potwory bo nie będę dawał rady :/
ryba303 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-01-2008, 14:32   #5
patrykmis3
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006
Lokacja: Bad Pyrmont

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Arcania
Poziom: 30
Poziom mag.: 26
patrykmis3 ma numer GG 7968642 Send a message via Skype™ to patrykmis3
Domyślny

Na wyzszym lvl bedziesz mogł sam expic, na hydrach itp, ale na wyzszym to znaczy cos !mniej wiecej! 80-90 lvl.
__________________
Tibia - Bogiem; Expienie - nałogiem, Skille - podstawą; PK - Zabawą
patrykmis3 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-01-2008, 15:16   #6
DewkoArcanum
Użytkownik forum
 
DewkoArcanum's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2008
Lokacja: Pasłęk/Elbląg

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mythria
Profesja: Druid
Świat: Secura
Poziom: 25
Skille: 15/19
Poziom mag.: 30
Domyślny

Heh, co za pytanie czy warto trenować maga. Oczywiście, że warto, bo każda postać jest inna, każda ma wady i zalety i każda nadaje się do czegoś bardziej lub mniej. Knight np. może swobodnie expić na guardach/żółwiach na 35~ lvlu, a mag np. na 35 lvlu expi sobie już na Dragonach, bo ma pewność, że w całkiem, krótkim czasie go ubije. Madzy mogą sobie dopomagać summonami (stworzonymi potworkami, które walczą po twojej stronie), jak np. Demon Skeletony podczas expienia na Dragonach/Hydrach. Moim zdaniem to właśnie mag ma największe możliwości, żeby najszybciej bić solo silne potworki (Gs'y, Dl'e, Warlocki, Frost Dragony, DEMONY!). To tyle, mam nadzieję, że pomogłem.
DewkoArcanum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2008, 09:06   #7
Enze
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 11 2007

Posty: 49
Stan: Usunięty
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ryba303 Pokaż post
Chodziło mi o to czy warto trenować maga ale też przede wszystkim czy później będę mógł sam sie wybrać na silne potworki bo to w sumie jest dla mnie najważniejsze bo nie chce żeby sie okazało że gdy poświecę postaci pól roku a nie będę mógł sam sie wybrać na silne potwory bo nie będę dawał rady :/
czy tobie chodzi i skilowanie?

jezeli chodzi o mlvl to nie oplaca sie go robic bo do 45 lvl expisz z samego wanda+mf, czyli mlvl sam ci sie nabije. jako ze jestes sorcem mozesz sie wybrac juz od 28lvl na hunt dragow/wyvern z demon skeletonami. Powiem ci ze potem bedziesz mial ogromne waste wiec lepiej zbieraj kase, juz teraz...
Enze jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2008, 12:00   #8
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

z samego wanda+mf będzie miał coś 45lvl 35mlvl(jak nie słabszy) i cienkie hity z wave. Jeśli poświęci trochę czasu (np. kiedy są lagi albo zapchane expowiska) i zrobi sobie 45 lvl i 45 mlvl będzie z wave hitał dużo mocniej. Mówie o tych nowych wave za 25 many. Co do waste: jak się nauczy grać i nie będzie miał słabego mlvl to nie jest na nie skazany
__________________
pożycz dyche

Ostatnio edytowany przez Donpeyot - 10-01-2008 o 13:09.
Donpeyot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2008, 17:13   #9
Bratix
Użytkownik forum
 
Bratix's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: Polska
Wpisy bloga: 2

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Azura
Poziom: 22
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 16
Dumny

Moja pierwsza postać: Knight. Patrze.. a tu 13 lvl knight przegrywa z 10 lvl sorcerer (dobrze napisalem?). Więc zmieniam postac na maga. Patrze: 25 lvl pal wygrywa z 25 lvl sorc... nie zmieniam postaci. Atakuje mnie PACC 21 lvl, ja 26 lvl... Wystraszony PACC ucieka przy pomocy utani hur. Mag górą. Ale... Spokojny trening, a tu podchodzi 60 lvl knight i hity pod ponad sto mi zadaje chociaż mam na full def... i pay pay... napisalem mu, że mnie hackneli i ze mam chain armor (chaina lootnelem z mino) a on "ehh"... oddal mi chaina i sobie poszedl... szczescie...

Mag po treningu staje sie poteznym czarownikiem ktory na 27 lvl idzie spokojnie na draga w polaczeniu z dragon hatchlingiem.

Polecam trenowac w nastepujacy sposob: 9 trolli, jakis mieczyk, full def i bp blank runek i jak ktos chce to wedke. po kolei ladujemy trolle co pol minuty, co jakis czas cos jemy, robimy runki, i tak w kółko... sprawdzona metoda!(by Bratix)

Mimo wszystko Mag i Pal górą... Ale magowie są wyżsi!

Pozdro
Bratix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2008, 18:45   #10
Vasth
Użytkownik Forum
 
Vasth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 847
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ruzam
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 142
Vasth ma numer GG 1862917
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bratix Pokaż post
Mag po treningu staje sie poteznym czarownikiem ktory na 27 lvl idzie spokojnie na draga w polaczeniu z dragon hatchlingiem.
Pozdro
Niesamowite. :<
@top.
Tibia to jedyne MMORPG w ktorym mozesz grac sam od poczatku do konca. Co wiecej! Jezeli expisz sam to bardziej Ci sie to oplaca O.o
Vasth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2008, 22:22   #11
Fredrius
Użytkownik Forum
 
Fredrius's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2007

Posty: 64
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fretrax
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 81
Skille: 77/75
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bratix Pokaż post

Polecam trenowac w nastepujacy sposob: 9 trolli, jakis mieczyk, full def i bp blank runek i jak ktos chce to wedke. po kolei ladujemy trolle co pol minuty, co jakis czas cos jemy, robimy runki, i tak w kółko... sprawdzona metoda!(by Bratix)
Taa.. Ciekawe jak zrobisz zeby Cie 9 trolli bilo ^^ Po 2 skillowanie magiem to kompletna strata czasu. Juz bardziej oplaca sie expic na trolach i robic runki.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bratix
Mimo wszystko Mag i Pal górą... Ale magowie są wyżsi!
<ironia>Taa a co ma wzrost do gry w tibie? </ironia>
__________________


Fredrius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2008, 09:05   #12
SkateElement
Użytkownik Forum
 
SkateElement's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: Wolsztyn
Wiek: 33

Posty: 740
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ryba303 Pokaż post
Chodziło mi o to czy warto trenować maga ale też przede wszystkim czy później będę mógł sam sie wybrać na silne potworki bo to w sumie jest dla mnie najważniejsze bo nie chce żeby sie okazało że gdy poświecę postaci pól roku a nie będę mógł sam sie wybrać na silne potwory bo nie będę dawał rady :/
www.tibicams.tibianetwork.net

pooglądaj filmiki i się dowiesz ;]

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bratix Pokaż post
Mag po treningu staje sie poteznym czarownikiem ktory na 27 lvl idzie spokojnie na draga w polaczeniu z dragon hatchlingiem.

Polecam trenowac w nastepujacy sposob: 9 trolli, jakis mieczyk, full def i bp blank runek i jak ktos chce to wedke. po kolei ladujemy trolle co pol minuty, co jakis czas cos jemy, robimy runki, i tak w kółko... sprawdzona metoda!(by Bratix)

Mimo wszystko Mag i Pal górą... Ale magowie są wyżsi!

Pozdro
Co to jest hatchling?
8 potworów max (na 1 sqm 1 mob), po co ci te trolle? (anty afk system działa dopiero po 15min)
__________________

Ostatnio edytowany przez SkateElement - 11-01-2008 o 09:09.
SkateElement jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2008, 11:55   #13
Stifek
Użytkownik forum
 
Stifek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2008

Posty: 7
Domyślny

szczerze mówiąc to Nie

Nie ma raczej sensu
Stifek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2008, 16:58   #14
Zyggy
Użytkownik Forum
 
Zyggy's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2006
Lokacja: J-W

Posty: 96
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Arcania
Zyggy ma numer GG 2381817
Domyślny

@up

Cooo ? ...

@topic

Jak najbardziej się opłaca, a na mlvl dla mnie sprawdzonym sposobem jest co lvl wykorzystywanie wszystkich souli na runki i tak wychodzi coś 35 mlvl na 30 lvlu.
Zyggy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 12:01   #15
Galen
Użytkownik forum
 
Galen's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2008
Lokacja: Mysłowice

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Nerana
Poziom: 108
Skille: 86/83
Poziom mag.: 76
Domyślny Sorcerer

Sorcerer to (teraz również i Druid) to moim zdaniem najlepsze profesle.
Propozycja gry:
1.Robisz Sorca.
2.Wbijasz tak około 25-30 lvl na cyklopach.
3.Kupujesz pacc.
4.Potem solo Dragony (exori frigo) tak do 40lvla.
5.Next szukasz blokera i jeżeli masz kase to Idziesz na frosty
1 dzień =2 lvle up (ale duże waste)
6.A jeżeli niemacie kasy dalej huncicie na Dragon, Dragon Lord do
50-60lvl.
Sorcerer jest też dobry w teamowych huntach jako shooter.
Galen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 15:14   #16
juran_se_spychowa
Użytkownik Forum
 
juran_se_spychowa's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 308
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Sin
Świat: Selena
Poziom: 43
Skille: 71/50
Poziom mag.: 11
Domyślny

A wg mnie powinieneś założyć nową postać (ew zrookować starą) i zrobić sobie paladyna. Po updatach jedyna jego wadą wg mnie jest hp (ale i tak ma dużo) no i ciężkie speary ale da sie znieść . Paladyn na skillach 50 dist. trzaska hity po 100+ i od 10 lvl może wybijać pojedyńcze respy guardów w kopalniach. Posiada on nawet duży aresnał broni miotanych który daje dość duży wybór w zależności na co idziemy.
Paladyn ma też dużą ilość many więc na manashieldzie ma nawet tyle samo hp co knight (oczywiście na tym samym lvl).

Wg mnie jeżeli nastawiłeś się na to, że cały czas bedziesz sam latał na hunty, to nie masz po co grać w Tibie(wg mnie oczywiście). Podstawą są kumple, wspulne wypady, questy, hunty (czasem PK) Więc wbij 30~ lvl i idź do jakieś gildi, tam na pewno znajdziesz kumpli
__________________
Cytuj:
Prosze o zamieszczenie linkuw lub obrazuw przedstawiające gdzie mozna odkopac tego tomba.
Jeśli zly dzial lub jest juz taki temat przepraszam.
Nie lubię "matoluw"

09:38 Ciekiera [20]: chcesz miec dobre itemki na Selenie?? jak tak to napisz do gm na gg 1148937


15:49 Elite Bloodseeker [8]: Sprzedam zestaw mlodego lucznika lók+ 100 arrows~~~~~
juran_se_spychowa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 15:15   #17
Raziel4ever
Użytkownik Forum
 
Raziel4ever's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Łódź
Wiek: 34

Posty: 162
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Castus
Świat: Titania
Poziom: 99
Skille: =/=
Poziom mag.: 66
Raziel4ever ma numer GG 3979069
Domyślny

Warto warto;] Gra Druidem/Sorcem jest w sumie bardzo fajna Przydałby się pacc żeby wszystko grało, bo później gra Magiem bez pacca mija się z celem:/ Strzelić sobie z sd to frajda;] Łatwy exp na dragach itp. Zależy jeszcze o jaki typ potworków Ci chodzi<gdy mówisz te lepsze>.


@Galen
Na dragach może siedzieć aż sie zesra, czyli nawet do 100, zarabiając w tym czasie miliony. Na frostach waste zależy tylko od loota, ja w sumie biore knighta koło mojego lvl, albo większego i dzielimy expa. Lecze go za darmo, ale cały loot dla mnie < o ile coś spadnie> i exp leci nieźle.
__________________
It's the one that I've tried to write over and over again.
Raziel4ever jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2008, 15:31   #18
ryba303
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2008

Posty: 23
Domyślny

Jedną z warzniejszych rzeczy jest dla mnie dostanie sie do jakies glidii i pozanie jakis osob, którym będzie można zaufać a gra solo w takie gry mija sie z clem bo co to za granie samemu a wiem to bo gram w GW NF, ale póki co mam 33 lvl a jak mam juz isc do jakies glidii to chcialbym isc do miare jakies dobrej żeby nie przechodzić z jeden do drugiej dlatego trzeba jeszcze troche po expic i kupić PACC ale to już po sesji
ryba303 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:24.


Powered by vBulletin 3