Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-09-2008, 21:21   #81
.Ryuuzaki.
Użytkownik Forum
 
.Ryuuzaki.'s Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: z tesco.
Wpisy bloga: 3

Posty: 78
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Promil Pokaż post
Tak to wytłumacz mi skąd się wzięła materia (która zrobiła Big Bang) która zapoczątkowała (że tak to napisze) wszechświat. Też pstryk i już jest?
Właśnie tym dla mnie ejst Bóg. Tym co zapoczątkowało to co spowodowało wielki wybuch ( nie żadna istota tzn nie chodzi mi tu o kogoś kto sie pojawił i zrobił bum) Dalej już da się to wytłumaczyć w dokładniejsyzm wytłumaczeniu może pomoc nam LHC ( chodzi mi tu dokładnie o cząstki higgsa).
Troche mam problemy z doborem słów ;dd
__________________
"Marines nie umierają. Oni poprostu idą do piekła się przegrupować."
.Ryuuzaki. jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-09-2008, 21:22   #82
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek_p Pokaż post
Czy logiczne myslenei boli ? .Wiadome ze demokracja z zalozenie nei narzuca zadnej religi czyli w tym temacie jest bezstronna. "ateistyczny" to moze zle slowo ale ktos rozumny powinien zrozumiec o co chodzi
Ktoś rozumny nie używa nieadekwatnych pojęć.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 21:50   #83
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Czemu zakładasz, że odrodzisz się w formie ludzkiej? Lub formie cielesnej?
Jeżeli nie odrodzę się w formie cielesnej, to czym będę ?
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 22:43   #84
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

@poldek_p

Ta, a i w każdej wsi stali, i trzymali i robili ludzki mur żeby te kościoły poustawiać. Bardzo śmieszne. Poza tym, skoro babcia oddała kawał pola, to i tak musieliby najpierw przerejestrować działkę z rolnej na budowlaną. Poza tym, nie wciśniesz mi kitu że babcia miała w środku miasta dość duże pole, żeby postawić kościół, chyba że w tym mieście miejsce na rynek było polem babci. Bo jakoś mi się nie chce wierzyć żeby władza stawiała pomnik gdzieś na skraju wsi, gdzie i tak nikt by nie chodził.

A co do porównań: tak, będę Piłsudzkiego porównywał z naszą władzą, a Stalin o ile sobie dobrze przypominam, to mimo wszystko siedział w Mowskie, a nie Warszawie. Chyba że historia zmieniła się na twoje życzenie. Piłsudzki wykonał zamach na legalną, demokratycznie obraną władzę, i to padły trupy. Ty to nazywasz działaniem dla dobra kraju? Ja nie powiem jak to nazwę, bo z mojej pozycji wulgaryzmow uzywac nie wypada. Sam sie domysl.

Zlituj się i nie wciskaj mi propisowskich kitów, że teraz władza nie śledzi ludzi, a jak śledzi, to tylko dla dobra kraju. To bajka dla takich jak ty, żeby jak już będziecie duzi i dostaniecie dowody, to bedzie na nich glosować. Najbardziej katolicka partia w polskim sejmie posadzila chirurga bo komus sie wydawalo ze ma dowody. Efekt? Upadek jednego z najlepszych szpitali kardiochirurgucznych w polsce.

@rozwazania teologiczne

O, widze ze pare osob przeczytalo "Anioly i Demony", i juz prawdziwi teologofizycy sie z nich zrobili. Ludzie, w Biblii jest napisane, że przyszedł Bóg, zrobił pstryk i jest. Kto chce, wierzy w to. Naukowcy wiedzą jak się pstryk zrobiło, ale nie widzą skąd się do pstrykania energia wzięła. Przawaga nauki nad Biblią polega na tym, że nauka wciąż może szukać nowych odpowiedzi, a Biblia tylko nowych interpretacji tych samych tresci, ktore wraz z rozwojem nauki staja sie co raz to bardziej kulawe.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...


Ostatnio edytowany przez Gangrel - 15-09-2008 o 22:51.
Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 00:33   #85
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
A co do porównań: tak, będę Piłsudzkiego porównywał z naszą władzą, a Stalin o ile sobie dobrze przypominam, to mimo wszystko siedział w Mowskie, a nie Warszawie. Chyba że historia zmieniła się na twoje życzenie. Piłsudzki wykonał zamach na legalną, demokratycznie obraną władzę, i to padły trupy. Ty to nazywasz działaniem dla dobra kraju? Ja nie powiem jak to nazwę, bo z mojej pozycji wulgaryzmow uzywac nie wypada. Sam sie domysl.
Jakiego slowa uzyjesz zatem do okreslenia rzadow sejmokracji? Warto odroznic pojecia dobra kraju od dobra ustroju państwa czy tez grona zamordowanych jednostek.
Cytuj:
A jak myślisz, kto im dawał grunty pod budowę?
Masz dostęp do jakichś danych na ten temat? Bo bez takowych, strzelilbym, że grunty posiadali jeszcze przed wojna.

Co do liczby ofiar przewrotu majowego - proponowalbym porownac ja z liczba ofiar przesladowan podziemia poAKowskiego i poNSZtowego ( wybaczcie, jezeli ortograficzna konstrukcja tych slow jest bledna, wiadomo w kazdym razie o co chodzi ), bo to wtedy komuniści przejmowali wladze. Zbyt korzystnie dla czerwonych to porownanie wygladac juz nie bedzie.
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 07:55   #86
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek_p Pokaż post
Czy logiczne myslenei boli ? .Wiadome ze demokracja z zalozenie nei narzuca zadnej religi czyli w tym temacie jest bezstronna. "ateistyczny" to moze zle slowo ale ktos rozumny powinien zrozumiec o co chodzi
Czyli ty napiszesz bzdurę a my mamy zgadywać o co chodziło? Kochany.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LookamZzaRogu Pokaż post
Przeczytaj choćby to, co pisze na wikipedii >.< JPII Był na prawdę wspaniałym człowiekiem, złączył wiele narodów, Gdyby nie on, pewnie (imo) nie byłoby dziś takiego pokoju jaki jest.
Ponad to swoją postawą jako papież zabił tysiące ludzi. No ale w końcu oswobodził Polskę i kochał dzieci, a to się liczy.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 08:58   #87
Khalan Blitzhammer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 04 2006

Posty: 133
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Jeżeli nie odrodzę się w formie cielesnej, to czym będę ?
Koszulką Tottenhamu.

Tak na marginesie - może grupa dzieci ze średnią wieku ~12 lat nie jest zbyt reprezentatywna, ale coś mi się widzi, że ateizm jest ostatnio bardzo modny...

edit:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Arculin
Ponad to swoją postawą jako papież zabił tysiące ludzi.
Kogo, kogo? Chętnie poszerzę swoją wiedzę.
__________________
I say we're all grown up now
And sex ain't so safe now
It's all in the groove they say
Doesn't matter anyway

Ostatnio edytowany przez Khalan Blitzhammer - 16-09-2008 o 08:59.
Khalan Blitzhammer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 09:44   #88
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Jeżeli nie odrodzę się w formie cielesnej, to czym będę ?
Formą energii/formą duchową której nie trzeba planety by żyć?
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 12:41   #89
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

@gimlos

Odnośnie gruntów: Owszem, czytałem takie statystyki, w gazecie, której jak podam tytuł pewnie każdy wszechpolak wrzuci mnie na swoją listę do upolowania. Ale co tam. Był kiedyś artykuł w "NIE". Możesz nie wierzyć, ale tyle kościółów ile zbudowano za PRL(a było to sporo), na pewno nie powstało na gruntach kościelnych, na pewno nie wszystkie. Zresztą, kościół nadal dostaje od państwa tereny pod budowę.

Jesli juz tak bardzo chcesz rozrozniac konkretne czasy, to uznawajmy moze PRL od śmierci Stalina i odwilzy. Wczesniej, faktycznie za duzo bylo tu ruskich, i nigdy ich nie bronilem. Za to dzieci, ktore uslyszaly ze cala komuna byla by, bede tepil, bo nie wiedza, co mowia.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 13:35   #90
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
@gimlos

Odnośnie gruntów: Owszem, czytałem takie statystyki, w gazecie, której jak podam tytuł pewnie każdy wszechpolak wrzuci mnie na swoją listę do upolowania. Ale co tam. Był kiedyś artykuł w "NIE". Możesz nie wierzyć, ale tyle kościółów ile zbudowano za PRL(a było to sporo), na pewno nie powstało na gruntach kościelnych, na pewno nie wszystkie. Zresztą, kościół nadal dostaje od państwa tereny pod budowę.
Z całym szacunkiem, ale jest to zrodlo "nieco" nieobiektywne. Myslalem, ze chodzi tutaj raczej o jakas ksiazke historyczna czy łotewer : d A to, że Kościół dostaje je teraz - trudno sie dziwic, wladza jest zalezna od glosow ludzi, ktorymi ta organizacja moze bardzo latwo manipulowac.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
Jesli juz tak bardzo chcesz rozrozniac konkretne czasy, to uznawajmy moze PRL od śmierci Stalina i odwilzy. Wczesniej, faktycznie za duzo bylo tu ruskich, i nigdy ich nie bronilem. Za to dzieci, ktore uslyszaly ze cala komuna byla by, bede tepil, bo nie wiedza, co mowia.
Tym samym oddzielasz sie tez gruba krecha od jedynego za czasow demokracji ludowej udanego planu gospodarczego. Ryzykowna zagrywka : d
Anyway, dyskusje o komunizmie mozna by bylo przeniesc do osobnego tematu, ktory za chwile stworze
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 14:43   #91
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Formą energii/formą duchową której nie trzeba planety by żyć?
Formą energii, czyli czym konkretnie ?
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 16:05   #92
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khalan Blitzhammer Pokaż post
Koszulką Tottenhamu.

Tak na marginesie - może grupa dzieci ze średnią wieku ~12 lat nie jest zbyt reprezentatywna, ale coś mi się widzi, że ateizm jest ostatnio bardzo modny...
No jasne, modny bo ludziom dupy z komputera się ruszyć nie chce. ;D

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Arculin Pokaż post
Ponad to swoją postawą jako papież zabił tysiące ludzi. No ale w końcu oswobodził Polskę i kochał dzieci, a to się liczy.
A myślisz, że komuniści oddaliby elegancko wszystkim narodom swoje kraje? ;s H*JA za wolność trzeba było zapłacić, a dzięki naszemu papieżowi ludzie odzyskiwali wiarę w siebie.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 20:22   #93
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khalan Blitzhammer Pokaż post
Kogo, kogo? Chętnie poszerzę swoją wiedzę.
Chodzi o podejście kościoła do prezerwatyw kiedy to AIDS dawał się ludziom we znaki. Na pewno słyszałeś.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
A myślisz, że komuniści oddaliby elegancko wszystkim narodom swoje kraje? ;s H*JA za wolność trzeba było zapłacić, a dzięki naszemu papieżowi ludzie odzyskiwali wiarę w siebie.
Tylko tyle, dziękuje.

@down:
Nie powiedziałem, że jestem 'za' tym argumentem. To jeden z tych które istnieją ale rzadko się go używa. Być może słusznie, bo jak sam powiedziałeś, zdanie kościoła to dej sprawy nie zmienia się od lat. Jakby to powiedzieć, teraz żywot Wojtyły mało mnie interesuje, żył, pomagał na duchu, ok, ale teraz już go nie ma.

Ostatnio edytowany przez Voon - 17-09-2008 o 07:57.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 20:43   #94
Khalan Blitzhammer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 04 2006

Posty: 133
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Arculin Pokaż post
Chodzi o podejście kościoła do prezerwatyw kiedy to AIDS dawał się ludziom we znaki. Na pewno słyszałeś.
No sex, no AIDS.
Poza tym, sorry Winnetou, ale chrzanisz od rzeczy. Równie dobrze można powiedzieć, że Ty zabiłeś dziesiątki osób, bo nie oddajesz regularnie krwi do stacji krwiodawstwa. A podejście Kościoła do antykoncepcji jest podobne od dziesiątków lat, ale mimo to ww. środki jednak są sprzedawane i to bynajmniej nie tylko ateistom/nie-chrześcijanom.
A KK jak też i niemal każdy inny kościół nie mówi Ci, co masz robić, tylko wskazuje rozwiązania, które sam popiera. Chcesz, to używasz prezerwatyw, nie - to nie. To nie Chiny, gdzie inny model rodziny niż 2+1 jest prawnie zakazany.
__________________
I say we're all grown up now
And sex ain't so safe now
It's all in the groove they say
Doesn't matter anyway
Khalan Blitzhammer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2008, 06:11   #95
baczekk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 07 2008

Posty: 48
Imię: Ave Han
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana (sux)
Poziom: 49
Skille: 73/72
Poziom mag.: 4
Domyślny

Bóg istnieje dla tych którzy w niego wierzą. Takie jest moje zdanie. Ja w boga nie wierze, ponieważ nie ma żadnych wiarygodnych dowodów na jego istnienie. Poza tym gdzie jest bóg, skoro małe dzieci umierają na nowotwór, a seryjny morderca biega sobie po ziemi ? Sad but true

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
A myślisz, że komuniści oddaliby elegancko wszystkim narodom swoje kraje? ;s H*JA za wolność trzeba było zapłacić, a dzięki naszemu papieżowi ludzie odzyskiwali wiarę w siebie.
To akurat jest prawda, gdyby nie Jan Paweł II, nie wyobrażam sobie teraz polski. Wielki szacunek dla tego człowieka.

Ostatnio edytowany przez baczekk - 27-09-2008 o 06:15.
baczekk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:12.


Powered by vBulletin 3