Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-07-2009, 21:29   #1
Kuboszeq
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 07 2009

Posty: 4
Domyślny Gry mmo...A nasze umysły?

Powstały gry MMORPG.
Są wady i zalety gry, ale nie tylko, bo gry mogą niekorzystnie wpływać na naszą psychikę...
W takiej grze mamy swój cel np: Będziemy najlepsi na serwerze grając nieustannie w tą grę, lub będziemy grali dla relaksu i odprężenia.
Nieustanna gra
Jest to najgorszy typ gry.
Dążymy do bycia najlepszym i chcemy być władcą serwera.Jak dla mnie jest to nierozsądne, bo jeżeli idziemy ramie w ramie z innym człowiekiem w grze, to rodzi się konflikt i cały czas będziemy chcieli być lepsi od niego...Oczywiście żeby stanąć na wysokości zadania musimy nieustannie grać...Taka osoba nie wychodzi z domu.Zamyka się w sobie i myśli cały czas, jakby tu tego przeciwnika wyeliminować.A jak wiemy nieustanne granie może niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie.Opowiem Wam historię z tym związanym :W chinach powstają firmy które zbierają złoto w grze World of Warcraft i je później sprzedają.Pewien pracownik grał bez ustanku.Siedząc w jednej pozycji stworzył się zakrzep który powędrował do serca i wywołał zawał.Gracz umarł...
Z drugiej strony spójrzmy na tibie.Tam ludzie są chamscy, bo chcą mieć władzę nad wszystkimi i nad wszystkim.Są wyjątki.Są mili ludzie w tej grze, ale to w dzisiejszych czasach bardzo trudno spotkać.Nieustanna gra może powodować rozpadnięcie się rodziny.Można stracić kumpli, przyjaciół, a nawet odwrócenie się rodziców od dziecka.może ktoś słyszał a ktoś nie? Jak Szesnastolatek z Wrocławia pobił matkę krzesłem, bo wyłączyła mu komputer i zabiła bohatera gry.Takie nieustanne granie może spowodować że pójdziemy za kraty.
Gra dla przyjemności i relaksu
Gra jak najbardziej na miejscu.Nie musimy z nikim rywalizować, tylko sobie będziemy spokojnie grać i zdobywać spokojnie kolejne poziomy.Według mnie jest to najlepsza forma gry, bo:
-Nie szkodzi zdrowiu
-Nie rozpadają się stosunki z bliskimi
Taka gra to max dwie godziny dziennie na grę, żeby się nie uzależnić od danej gry.
Tym stylem gram od zawsze i uważam że jest to najlepsza forma rozrywki związana z grami mmorpg.
Gry i ludzie w nich
Tibia
Najbardziej chamsy ludzie jakich spotkałem w grach MMORPG.Związane jest to z tym że grają ini stylem"nieustannej gry" i chcą zawładnąć tą pstrokatą grą(grafika).Dążenie do celu przesłania graczom oczy.Kiedyś byłem prawdziwym tibijczykiem i grałem stylem nieustannej gry, ale na szczęście wyszedłem z tego.Pamiętam przebłyski w nocy jak chodziłem po dole domu.Raz nawet chciałem coś dla mamy sprzedać(wydaję się to być śmieszne, ale raczej to nie było śmieszne).
World of Warcraft
Według mnie jest to najlepsza gra MMORPG.uzależnia na dłuższą metę, ale to i tak trzeba być niesamowitym no-lifem.Ludzię są mili,no zdażają się wyjątki, ale ogólnie atmosfera jest miła i przyjemna.Ta gra to złączenie trybu nieustannego i przyjemnego.Można grać jako no-life.A także możemy grać przyjemnym stylem po 2-3 dziennie.Gra jest płatna, więc nie wiadomo jakim stylem grać.
Podsumowanie
Dużo z tymi grami przeszedłem i powiem że z jednej strony granie jest dobre, a z drugiej strony złe.
Dobre strony:
-Podkręca wyobraźnię.
-Daję dużo zabawy.
-Możemy grać jak tylko chcemy.
-Gra w party.
Złe strony:
-Potrafią uzaleznić.
-Ciągła rywalizacja.
-Czasami chamscy ludzie.

Może nie jest to zbyt skomplikowany artykuł, ale pokazuję cała prawdę...Kim możemy się stać grając w gry MMORPG.

@down
Skąd wiesz jakie mam zamiary? Po prostu uświadamiam.

Ostatnio edytowany przez Kuboszeq - 18-07-2009 o 21:36.
Kuboszeq jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-07-2009, 21:35   #2
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 30
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Kolejny, który chce wszystkim pokazać jacy to są uzależnieni, albo, żeby nie grali w żadne MMO.
Człowieku, po co to, skoro i tak nie zda się na nic?
Tyle w temacie.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 21:36   #3
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Nie tobie oceniać, co mmo może zrobić z człowiekiem. To zależy tylko i wyłącznie od psychiki.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 21:39   #4
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Niekiedy to i lepiej, gdy ktoś się zainteresuje graniem. Nie stwarza wtedy niebezpieczeństwa i się nie rozwija w złym kierunku tak, jak by się cofał w swoim otoczeniu ("koledzy", inne problemy).
Oczywiście nie rozumiem tu jakiejkolwiek chęci przejęcia władzy nad innymi graczami. Ja grałem po to by poznać możliwości jakie gra daje, nie patrząc na innych.
Po co udowadniać innym w takich grach, że jest się lepszym? Dla jakiejś satysfakcji? Trzeba patrzeć na siebie, tak z dystansu.

Cytuj:
Kolejny, który chce wszystkim pokazać jacy to są uzależnieni, albo, żeby nie grali w żadne MMO.
Człowieku, po co to, skoro i tak nie zda się na nic?
Według mnie warto pokazać do czego to może doprowadzić. Zdać sobie z tego świadomość, zastanowić się w tym momencie nad swoim celem.
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?

Ostatnio edytowany przez Rocket Slayer - 18-07-2009 o 21:41.
Rocket Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 21:42   #5
Zamne
Użytkownik Forum
 
Zamne's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2006
Wpisy bloga: 7

Posty: 634
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Isara
Poziom: 1
Skille: 10/10
Domyślny

tylko 2 gry omawiane, w dodatku ta najlepsza z (prawie, bo sa jeszcze chinskie flashowe mmo co w reklamach na najrozniejszych stronach sa)najgorsza, mowienie, ile czasu =uzaleznienie, a ile nie, no pelen prof.s.jonalizm
__________________
chcę tibicama

notka here
Ukryty tekst:
Cytuj:
gdzie najlepiej expić pallem na rooku?
Cytuj:
12:05 CM Andasstra on Askara [2]: no kurwa in here.. thats not nice-.-
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez TheDwarf
Cytuj:
daj, ja ci zrobie ludzika
..O
./|\
../\/
./
Ja przeczytalem zamiast ludzika, to "lodzika" i cale 60 sekund szukalem w tym obrazku czegos zboczonego HAHA
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mapa_Europy Pokaż post
Miał swoje 5 minet.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OwntibiaForFree
Nie zdziwcie sie jak anty vir bedzie wam szalal wkoncu to keylogger
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Azris- Pokaż post
Mikolaj upil sie kakalem ;d

Ukryty tekst:
Zamne jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 21:55   #6
MichalOlkuszanin
Użytkownik Forum
 
MichalOlkuszanin's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Olkusz
Wiek: 32

Posty: 82
Stan: Na Emeryturze
Świat: Candia
Domyślny

@topic: Właściwie czemu ma służyć ten wywód ? W mojej opinii nie zabłysnąłeś.
Chcesz uświadamiać ludzi, którzy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Może część dzieciaków, lub nierozsądnych ludzi uzależnia się od gier, jednak na pewno nie ograniczą czasu przed monitorem po przeczytaniu tego. Wspomniałeś o dwóch gra i subiektywnym zdaniu na ich temat. Argumentujesz to dwoma skrajnymi i powszechnie znanymi przypadkami, reszta to tylko spekulacje. Moim zdaniem tylko tracisz czas.
MichalOlkuszanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 21:57   #7
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MichalOlkuszanin Pokaż post
@topic: Właściwie czemu ma służyć ten wywód ? W mojej opinii nie zabłysnąłeś.
Aha, to już trzeba błyskać? Ma ktoś brokat?
Cytuj:
Chcesz uświadamiać ludzi, którzy doskonale zdają sobie z tego sprawę.
Ręczysz za wszystkich?
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?
Rocket Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 22:18   #8
MichalOlkuszanin
Użytkownik Forum
 
MichalOlkuszanin's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Olkusz
Wiek: 32

Posty: 82
Stan: Na Emeryturze
Świat: Candia
Domyślny

@up: Uważam, że skoro ktoś jest w stanie przeczytać jego "artykuł" to jego poziom rozwoju intelektualnego pozwala mu dostrzec konsekwencje nadmiernej gry. Może się mylę, ale sądzę, że ten tekst nikogo nie odwiedzie od no-life skoro je uprawia
MichalOlkuszanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 23:30   #9
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 35

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Na wstępie określasz 2 cele w grze - a) przyjemna relaksująca rozrywka albo b) bycie the best ever. Ograniczyłeś się do najbardziej uproszczonego podziału. Około 5% znajomych grających w MMO kwalifikuje się do któregoś z tych, pozostałe 95% to jest grupa która nie dąży do bycia the best ever ale do bycia ponad przeciętną, albo do osiągnięcia jakiegoś, ustalonego przez siebie pojedynczego celu (np: w wowie - posiadać wszystkie możliwe pety)

Przytoczenie chińskiego przykładu jest całkowicie zbędne, ponieważ u nich jest z tym poważniejszy problem - to nie są jednokrotne przypadki gdy osobę przy necie zapominają o podstawowych potrzebach. No i sam biznes farmienia golda to też inna sprawa - wynik ekonomi takiej a nie innej i opłacalność tego zjawiska. Skala takiego zjawiska w europie i Ameryce jest dość marginalna (nie pamiętam ale o żadnym takim przypadku nie słyszałem ewentualnie był to pojedynczy incydent - na pewno nie w takiej skali jak w Chinach).
Chamstwo Tibii o którym przy okazji no-lifienia wspominasz skomentuję trochę niżej. Przytaczasz za to tutaj historię wrocławskiego gimnazjalisty który 'bronił Tibii krzesłem'. Ja tu przytoczę dodatkowo sytuacje gdzie ludzie natchnieni GTA czy innymi brutalnymi grami wyżywają się na otoczeniu - to nie wina gry ani grania 24/7... to jest konsekwencja tego, że człowiek nie ma poprawnego systemu wartości, że tak powiem 'no life'ować można, ale z głową '

Teraz czas na Tibię - mówisz, że gra jest pełna chamstwa, no niestety to prawda. Trochę wyżej wspominałeś, że to może być związane z no-lifowaniem, chęcią dominowania w grze... g... prawda... Gram w WoWa od prawie roku i różnica w relacjach międzyludzkich jest ogromna. Wniosek dlaczego tak jest wyciąga się bardzo łatwo - WoW jest grą płatną gdzie abonament w wysokości 60,- jest zaporą dla ogromnej ilości młodych ludzi, tak więc w WoWa grają osoby w wieku studenckim i wyżej (na prawdę trudno dorwać licealistę a tym bardziej gimnazjalistę w WoWie) Całe chamstwo w Tibii to wynik pyskatej dzieciarni i tyle... niestety :/

A końcowe stwierdzenie, że granie rozwija wyobraźnię, jest trochę błędne
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 23:35   #10
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vanhelsen Pokaż post
A końcowe stwierdzenie, że granie rozwija wyobraźnię, jest trochę błędne
Uargumentuj to proszę.

@down
Tak w 100% nie można powiedzieć, że nie rozwijaja
Wyobraź sobie taką sytuację, gdy gracz na pewnym poziomie dowiaduje się o nowych miejscach, potworach poprzez opis kolegi. To samo ze spoilami. Czyta i wizualizuje sobie.
Zagadki. Też jakoś wpływają na mózgownicę. Czasami rozwiązanie nie jest tak proste i zależy od klimatu gry. Wtedy musimy sami szukać rozwiązania. Czat z NPC - to samo. Można to czytać jak książkę.
Dodatkowo, możemy wyobrażać sobie dodatkowe przez nas chciane elementy na styl gry.

Rano, jak wstane, to może coś jeszcze wymyślę.

Miłej nocy.
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?

Ostatnio edytowany przez Rocket Slayer - 19-07-2009 o 01:00.
Rocket Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 00:14   #11
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 35

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rocket Slayer Pokaż post
Uargumentuj to proszę.
Wyobraźnię rozwija książka albo papierowe RPG, masz jakiś opis i używając swojej wyobraźni w głowie tworzysz sobie tego 'wizualizację'. Film/komiks/gra daje ci gotowy produkt tego co otrzymujesz w wyniku wyobraźni. Jeżeli książka zawiera opis "seksowna blondyna o krągłym biuście i przepięknej czerwonej mini' to sam tworzysz sobie w głowie taką blondynę, w filmie/komiksie/grze dostaniesz blondynę będącą rezultatem wyobraźni cosia pracującego w jakiejś firmie która nie zawsze musi być tak zajefajna jak blondyna którą ty sobie wyobraziłeś - wniosek - gry/filmy/komiksy nie rozwijają wyobraźni...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2009, 07:40   #12
Marchewki
Użytkownik Forum
 
Marchewki's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2005

Posty: 472
Stan: Niegrający
Domyślny

powiem tylko jedno pierniczycie zawsze o tym samym : Człowieka ( czyli marną i słabą istotę ) uzależnia wszystko , wciągają cię książki uzależnisz się od nich , wciąga cię cukier dodawany do herbaty , każda rzecz którą człowiek robi często zaczyna uzależniać nawet jak usłyszysz od kolegów i spędzasz z nimi czas dłuuuugooooo i mówią cały czas YHY po 4 dniach ty zaczynasz na wszystko odpowiadać YHY :> więc proszę bez takich marnych tematów o uzależnianiu gier LOL
Marchewki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2009, 08:50   #13
Puii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 04 2008

Posty: 413
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Powstały gry MMORPG.
Są wady i zalety gry, ale nie tylko, bo gry mogą niekorzystnie wpływać na naszą psychikę...
Zobaczyłem to i wziąłem się za pisanie postu, jeżeli ja mam przez cały temat czytać mało stylistyczne wypociny o tym co może się stanąć a o tym co się nie stanie, to ja pozdrawiam i zapraszam na budowę w chinach.

Jadąc pociągiem możesz się wykoleić, i co, nadal jeździsz.
__________________
Animelist
Last.FM
Homepage
Puii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2009, 15:51   #14
Arenthor
Użytkownik Forum
 
Arenthor's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2009
Lokacja: Sosnowiec

Posty: 127
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Niejadek
Profesja: Knight
Świat: Unitera
Poziom: 45
Skille: 76/65
Poziom mag.: 14
Arenthor ma numer GG 13920286
Domyślny

Człowieku ja ciebie nie rozumie....Raz piszesz temat ,,gry mmo a nasze umysly" a 2 ,,To co w mmorpg lubię najbardziej." Jeżeli piszesz jakąś pracę ala dla psychologa to powiedz a nie rob z nas krolikow doswiadczalnych!

Ostatnio edytowany przez Arenthor - 21-07-2009 o 15:53.
Arenthor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2009, 18:01   #15
Wariat Adamo
Użytkownik Forum
 
Wariat Adamo's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Płock
Wiek: 34

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Furora
Wariat Adamo ma numer GG 5796178
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kuboszeq Pokaż post
Jest to najgorszy typ gry.
Dążymy do bycia najlepszym i chcemy być władcą serwera.Jak dla mnie jest to nierozsądne, bo jeżeli idziemy ramie w ramie z innym człowiekiem w grze, to rodzi się konflikt i cały czas będziemy chcieli być lepsi od niego
Nie wiem jak dla innych, ale w moim odczuciu główną esencja gier mmo jest rywalizacja z drugim człowiekiem. I dlatego gry mmo są tak popularne gdyż próbujemy sił z kimś realnym, a nie z programem komputerowym. Sama w sobie rywalizacja nie jest zła, wręcz przeciwnie mobilizuję Cie to myślenia.

Złem może być nieumiejętność pogodzenia się z skutkiem rywalizacji. W końcu nie zawsze możemy wygrać.

Tak przynajmniej ja to odczuwam.
__________________
Ludzkość to eksperyment obcych, który stał się niezależny, dziki...

Ostatnio edytowany przez Wariat Adamo - 21-07-2009 o 18:11.
Wariat Adamo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2009, 17:54   #16
Giorio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 03 2009

Posty: 69
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: ;P
Poziom: 57
Skille: 82 ->>
Poziom mag.: ;P
Domyślny

W sumie art nie jest zły przy czym te podsumowania... co byś nie zrobił, ile byś nie grał to i tak będziesz no liferem i chamem w tibii, a zaś W WoWie to inna bajka... Tam to tylko fajni kolesie grają i ogóle prawie nikt nie jest noliferem, a jesli jest to i tak jest spokoo.
Ja tam zlekka mam wyje...ne na takie arty (choć wiem, że są potrzebne) bo sam siedzie 4 dni w tygodniu max po 1-2h na kompie. Do tego nie gram od 2 lat w mmo.
Co do bycia najlepszym to nic dziwnego i trudno mówić tu o czymś złym. W życiu realnym jest to bardzo dobra cecha.

Ostatnio edytowany przez Giorio - 22-07-2009 o 17:55.
Giorio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2009, 19:57   #17
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Giorio Pokaż post
\ a zaś W WoWie to inna bajka... Tam to tylko fajni kolesie grają i ogóle prawie nikt nie jest noliferem, a jesli jest to i tak jest spokoo.
Jak to prawie nie ma? To Ty chyba na privie grales. Co prawda nolife troche inaczej sie objawia troche inaczej, ale to szczegol.
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI

Ostatnio edytowany przez Lord Dreathan - 22-07-2009 o 19:58.
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2009, 21:23   #18
9-NINE
Użytkownik Forum
 
9-NINE's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2006
Lokacja: Warschau

Posty: 337
9-NINE ma numer GG 3344964
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vanhelsen Pokaż post
Wyobraźnię rozwija książka albo papierowe RPG, masz jakiś opis i używając swojej wyobraźni w głowie tworzysz sobie tego 'wizualizację'. Film/komiks/gra daje ci gotowy produkt tego co otrzymujesz w wyniku wyobraźni. Jeżeli książka zawiera opis "seksowna blondyna o krągłym biuście i przepięknej czerwonej mini' to sam tworzysz sobie w głowie taką blondynę, w filmie/komiksie/grze dostaniesz blondynę będącą rezultatem wyobraźni cosia pracującego w jakiejś firmie która nie zawsze musi być tak zajefajna jak blondyna którą ty sobie wyobraziłeś - wniosek - gry/filmy/komiksy nie rozwijają wyobraźni...
W takim komiksie trzeba sobie wyobrazić to co jest pomiędzy poszczególnymi kadrami. Jak tworzenie filmu w głowie. (Nie chce mi się pisać więcej przykładów)

Generalnie, to trochę jakbyś napisał że jeśli coś da się zobaczyć - to nie rozwija to wyobraźni.
__________________
9-NINE jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2009, 21:56   #19
Marna_Prowokacja
Użytkownik Forum
 
Marna_Prowokacja's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2009
Lokacja: sprzed komputera

Posty: 98
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: ałrea
Poziom: 069
Skille: 6/6/6
Poziom mag.: 60
Domyślny

po co przejmowac sie sie kims innym? nolajfowanie to wynik zlego otoczenia samego nolajfujacego. jesli nie ma lepszych zajec to gra.

olej go martw sie o siebie. on sie toba nie przejmuje czy tego chcesz czy nie.

/ a i jesli chodzi o sam sens mmo
gra sie dla rozrywki, przy okazji mozesz pokazac ze jestes od kogos lepszy. ale trzeba panowac nad soba.

Ostatnio edytowany przez Marna_Prowokacja - 22-07-2009 o 21:58.
Marna_Prowokacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2009, 22:04   #20
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marna_Prowokacja Pokaż post

/ a i jesli chodzi o sam sens mmo
gra sie dla rozrywki, przy okazji mozesz pokazac ze jestes od kogos lepszy. ale trzeba panowac nad soba.
A co z poznawaniem innych ludzi? Poznalem wielu swietnych ludzi przez MMO.
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:10.


Powered by vBulletin 3