Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 19-02-2005, 00:14   #141
Gollum
Użytkownik forum
 
Gollum's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004

Posty: 18
Domyślny

Jak u Was jest z speedem na guardach? Klikacie na mapie? Klikacie w grze? Czy poprostu używacie strzałek na klawiaturze? Gdy się klika na mapę, szybkość jest lepsza, ale w kopalni ciężko o tym mówić. Ja mając BoHy, używając strzałek na klawiaturze miałem kłopoty z wyprzedzeniem Dwarf Guarda. Często jest uciążliwe klikanie na mapie...
Gollum jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-02-2005, 12:20   #142
Pepit
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 02 2005
Wiek: 43

Posty: 20
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Poziom: 90+
Oczko mozna ryzykowac

ja do 4 lvl trenowalem se na spearach na rooku i zrobilem skile w distans fighting 15
a potem kupilem se łuk i teraz bije taką kase ze łochoch
dobija mnie widok pienciu ludzi bijoncuch w mino na 7 lvl kiedy ja zabijalem mino na 5 lvl solo
ludziom szczenka opadała
Na poczontku ludze muwili "po co z dystansu walisz nis ci to nie da"
a ja se trenowałem a teraz mam z tego 500 gp dziennie na roocku
poczontki byly monotonne ale sie opłaciło
jutro wyjde z rooka z 27 :cupk bo wiencej nie dzwigne
Pepit jest offline  
stary 19-02-2005, 15:08   #143
dim carcosa
Użytkownik forum
 
dim carcosa's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 36

Posty: 26
Domyślny

1. nabic 16-17lvl , zeby miec many na 2x exura vita
2. znalezc drugiego pala z tym samym lvlem
3. i trenic ile wlezie
jeszcze dobrze by bylo gdyby ten pal nie byl wasza 1st postacia , zebyscie mieli kase np na crown helmet, knight armor, p-legsy.. zawsze lepiej sie trenje w dobrych ciuchach

ja na razie mam 67/55 na 16 lvlu , i trenie dista do 75-80 : )
dim carcosa jest offline  
stary 19-02-2005, 18:44   #144
Zeus Hiberni
Użytkownik forum
 
Zeus Hiberni's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2005
Lokacja: Koszalin
Wiek: 32

Posty: 3
Zeus Hiberni ma numer GG 8081416
Strzałka Help me ?!

Jestem paladynem 9 lev z hiberni potrzebuje pomocy bo jakby nie patrząc jestc nowicjusz i nie wiem ja sie poruszać na minie . Raz jak poprosiłem o pomoc kolesia to zaprowadził mnie na rotwormy a te mnie prawie zabiły!!! Dopiero drugi Eniu mi pomaga ale prosze dajcie mi jeszcze jedną pomocną dplz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!for english people help me please
Zeus Hiberni jest offline  
stary 19-02-2005, 19:18   #145
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gollum
Jak u Was jest z speedem na guardach? Klikacie na mapie? Klikacie w grze? Czy poprostu używacie strzałek na klawiaturze? Gdy się klika na mapę, szybkość jest lepsza, ale w kopalni ciężko o tym mówić. Ja mając BoHy, używając strzałek na klawiaturze miałem kłopoty z wyprzedzeniem Dwarf Guarda. Często jest uciążliwe klikanie na mapie...
Chodzenie klikając na (mini)mapie jest szybsze, ale ma jeden mankament. Ponieważ, wysyłając takie polecenie do serwera (pójścia do danego miejsca), ten musi najpierw znaleźć "optymalną" drogę, co zajmuje części sekundy, dopiero potem zacznie iść. Dlatego w praktyce (moim zdaniem) lepiej jest uciekać strzałkami przed guardem, bo te części sekundy często ratują tyłek. Poza tym jest inna kwestia, iż serwer znajdując najkrótszą drogę do danego miejsca nie uwzględnia potworów, które przecież też będą zmieniać miejsce, psując tą "idealną" drogę, co może doprowadzić do np. zblokowania Ciebie przez soldiery.

Co do tego, iż nie mogłeś uciec, to albo miałeś za mały level, albo za słabe łącze, albo nie zoptymalizowałeś odświerzania w windowsie. Ja pamiętam, z chyba 17 lvl bez BoH uciekałem, oczywiście większy błąd i lecą uhy. A co do samych BoHów, na 20 lvl kupiłem sobie jedne, ku mojemu zdziwieniu jedyne co mi dodawały to morali bo szybkość zwiększyła się nieznacznie względem ceny tegoż rarytasu (więcej by dało mi wyposażenie w lepszy armor).
__________________






Ostatnio edytowany przez p.l - 19-02-2005 o 19:20.
p.l jest offline  
stary 19-02-2005, 20:58   #146
Gollum
Użytkownik forum
 
Gollum's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004

Posty: 18
Domyślny

Ja tylko i wyłącznie jestem taki wolny na lagach, które mam codziennie. Ale to chyba dlatego, że gram w dzień, gdzie kupa ludu jest. Normalnie w nocy lub bardzo rano lagów nie mam.
Gollum jest offline  
stary 23-02-2005, 22:13   #147
Furman
Użytkownik forum
 
Furman's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2004

Posty: 13
Domyślny

Zacząłem grać pallem trzy dni temu kompletnie nie wiedzialem jak nim grać, wcześniej miałem knighta (19lvl). W te 3 dni nabilem 13lvl i 57/50 8 mlvl i naczarowałem 2bp strzał, nadal trenie. Mam k-armor i niedługo kupie legsy i c-helm. Powiedzcie ile mam jeszcze trenic żeby strzał/boltów nie marnować.
Furman jest offline  
stary 26-02-2005, 14:00   #148
gutek7
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 02 2005
Lokacja: Skierniewice
Wiek: 31

Posty: 25
Stan: Początkujący
Imię: Chael Odel
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 15
Skille: 45/45
Poziom mag.: 2
gutek7 ma numer GG 7542666
Problem Co?!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez tomo
Chlopie wes sie nei goraczkuj...


"TO zalezy od lvlu i od tarczy. Jesli masz z 15 lvl to mozesz luk. Na spery masz troszke za slaba tarcze, kup dwarven i idz sprobowac bic solki. Zawsze mozesz uciec, wiec nie panikuj "


juz mam dwarvena.... bedzie dzis 17lvl, skille 56/44 damy rade? powiedz ltyko jeszcze raz dokladnie, jaka kopalnia i jaki poziom

Ale cie mecze xD
EJ EJ.
Ja mam skile 41/32, 8lvl i tarcze dwarven i jakoś soldy mnie nie leją HEHE

Ostatnio edytowany przez gutek7 - 26-02-2005 o 14:02.
gutek7 jest offline  
stary 05-03-2005, 09:38   #149
TomiK
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 12 2004

Posty: 37
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez p.l
Co do tego, iż nie mogłeś uciec, to albo miałeś za mały level, albo za słabe łącze, albo nie zoptymalizowałeś odświerzania w windowsie. Ja pamiętam, z chyba 17 lvl bez BoH uciekałem, oczywiście większy błąd i lecą uhy. A co do samych BoHów, na 20 lvl kupiłem sobie jedne, ku mojemu zdziwieniu jedyne co mi dodawały to morali bo szybkość zwiększyła się nieznacznie względem ceny tegoż rarytasu (więcej by dało mi wyposażenie w lepszy armor).

BoH'y dopiero oplacaja sie na 35lvl+ wtedy juz widac ze jestes znacznie szybszy. Ja sobie BoH'y kupilem na 40lvl i wedlug mnie jest spora roznica w bieganiu. Obecnie mam 46 lvl
__________________
brAk
TomiK jest offline  
stary 06-03-2005, 21:58   #150
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

dobra, pytanie do palka, na czym expić 20-30 lvl? czy juz można guardy bo na guardy planuje się wybrać na lvlu 30+ do 20 klepię roty na full defie żeby mieć jakiś znośny dist a potem? już guardy czy cos innego?
Arathorn jest offline  
stary 10-03-2005, 18:02   #151
Xeltix
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 12 2004
Lokacja: Gliwice
Wiek: 36

Posty: 244
Xeltix ma numer GG 20143712
Domyślny

wlasnie gdzie expic na nowym update palkiem 25-35 lvl pal z blokerem i bez niego aby szybko dostac expa?
__________________
I yearn to thee who art darkness in thy rising
Xeltix jest offline  
stary 10-03-2005, 19:18   #152
Eter
Użytkownik Forum
 
Eter's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Kazordoon // Isara // Łódzkie
Wiek: 34

Posty: 67
Eter ma numer GG 5314427 Eter ma login Tlenu mortyx
Domyślny

Hum mysle ze w moich screnach z zycia mojego palla duzo mozna zgapic . macie tam jak expilem i expie kiedy skilowac aby sie to oplacalo .. i z kim zachecam do obejrzenia

http://tibia.pl/forum/showthread.php...2&page=2&pp=10
__________________
"Myślę więc jestem , tibia uzależnia "

POzdro

Powodzenia w nowym życiu
Eter jest offline  
stary 11-03-2005, 13:33   #153
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

mnie interesuja guardy jaki lvl/skile na nie i tomby w ank lvl/skile które tomby i piętra...
Arathorn jest offline  
stary 06-04-2005, 21:17   #154
Dark Thresher
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja dzisiaj sprubowalem trenic na cycach ze spearami i dwarven shield ale nic z tego zabijalem jednego w ciagu 1 min ;/;/;/ to mi sie bardzo niepodoba !!! Poradzcie mi na czym mam trennic na 22lvl 10 m lvl i skillach 60/51 ze psrzetem p set soldier helmet araz spears i dwarven shield ??
 
stary 06-04-2005, 21:36   #155
Kreeg
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 03 2004

Posty: 13
Kreeg ma numer GG 7680304
Domyślny ....

LoL...koles trenienie polega na tym ze powiekszasz swoje skille i nie mozesz bic cycow jak ze strzal bo ci sie shield niepodnosi...im dluzej tym lepiej(ale musisz zadawac mu hit).................
Kreeg jest offline  
stary 07-04-2005, 17:42   #156
Dark Thresher
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

No to ja tez wiem !!! Tylko sie pytam na czym mam w takim razie trenic, pamietajcie tylko ze gram na swiecie non pvp narazie mam skille dosc slaba
a chcialbym przed 30 lvl miec 75/65 nie wime czy mi sie to uda
 
stary 07-04-2005, 18:10   #157
Krawcu
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 09 2004

Posty: 18
Domyślny

palek 20 lvl,
sprzęt: scale armor, b legi, soldier helmet, szaliczek i kusza(po co mi lepsze)
skile: 60 distance
m lvl:10(mam vitke)
prosiłbym o podanie numerku kopalni w której bym mógł expic na guardach i poziom na którym
prosiłbym o podanie również innych expowisk(mam pacca) i czy opłaca sie brać więcej niz bp uhow, i czy brac plecaki run ofensywnych czy olac i wziac tylko bolty
Krawcu jest offline  
stary 08-04-2005, 18:06   #158
wjskatecrew
Użytkownik Forum
 
wjskatecrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 02 2004

Posty: 128
Stan: Niegrający
Gildia: Roll Deep
wjskatecrew ma numer GG 5203597
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dark Thresher
No to ja tez wiem !!! Tylko sie pytam na czym mam w takim razie trenic, pamietajcie tylko ze gram na swiecie non pvp narazie mam skille dosc slaba
a chcialbym przed 30 lvl miec 75/65 nie wime czy mi sie to uda
ja osobiście do 30 lvl nie zwracałem uwagi na skille na 30 lvl miałem chyba 69 skilla -.-!
dopiero później sie wkurzyłem i zaczołem ostro trenić tak ze miałem na 35 lvl 79 skilla ^^
tylko ze ja pvp świecie ale Ty jak jestes na non pvp to musisz sobie zalatwić sorca który Ci ghoula przywoła bo na tym skilu ghul styknie a później bedziesz musiał sobie monka skołowac
wjskatecrew jest offline  
stary 08-04-2005, 18:33   #159
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny

@up
Na non-pvp nie można atakować czyiś summonów.

Na non-pvp trenuje się na rotach, dwarfach, minoskach. Na full def ze spearami.
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Dwimenor jest offline  
stary 09-04-2005, 12:24   #160
Sir Jarema
Użytkownik Forum
 
Sir Jarema's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 37

Posty: 46
Imię: Sir Jarema
Profesja: Knight
Świat: Galana
Poziom: 30
Skille: 74/73
Poziom mag.: 5
Sir Jarema ma numer GG 3475996
Domyślny

Palek połozy Ghula za szybko. Musiałby robić częste przerwy. Lepiej już odczekać, aż kolega nabije parę lvl wyżej i trenić na monku (zazwyczaj dajesz po prostu koledz odpowiednią ilość MF, i po sprawie, obaj jesteście zadowoleni.

A na non-pvp...Jesli znajdziesz dobre miejsce, to nie najgorszym pomysłem są slimy, lurujesz je tak, żeby atakowała cię naraz tylko matka + jeden summon, i lejesz tego summona, z reguły zanim padnie, jest już następny...jedyny problem to to, że zapałek nie da się wyjąć spod Poison fielda, więc trzeba albno bardzo się spieszyć, albo zaopatrzyć się w trochę runek destroy field.
Sir Jarema jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:17.


Powered by vBulletin 3