Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-03-2005, 17:49   #1
Kuba Rypin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 03 2005

Posty: 33
Domyślny Ab'Dendriel - pierwsze wrażenia

Na rooku szybko zdobyłem 8 lvl (m.in. dzięki katanie, którą zdobyłem za 120 (!!) GP) i postanowiłem przejść na maina. Sprzedałem pare rzeczy, m.in. brass shield, butki, spodnie..w sumie na podbój maina wybrałem się z viking helmetem, chain armorem oraz kataną. Następnym krokiem, było wybranie się do wyroczni. Zapytała mnie ona, do jakiego miasta najchętniej bym się wybrał. Wybrałem Carlin, nastepnie postać Rycerza. Szybko przeniosłem się do miasta Carlin. Jako to, że celem mojej wyprawy było miasto Ab'Dendriel, musiałem przejść przez Carlin i kilka innych miejsc, aby minąć się ze strażnikiem - Eflem. Lecz na początek, jak oto, że świat maina był dla mnie czymś kompletnie nie znanym postanowiłem przejść się po Carlinie, może kupić coś do jedzenia, lub jakąś zbroję. Jeszcze po rooku zostało mi 100 HP, które od razu ktoś wychwycił na mainie. Wychodząc ze świątyni spotkałem Polkę, która zaoferowała mi, iż jeśli pójde z nią do domu, da mi 'food'. Postanowiłem, że pójde za nią. Po drodze napotkałem sklep z armorem, i na chwilke zajrzałem tam. Gdy zobaczyłem co chciałem, wychodząc ze sklepu spotkałem moją nową koleżankę, czekającą na mnie z płomieniami. Zabrała mi z 30 HP, i napewno nie chciała na tym poprzestać. Niewiem, być może wystaraszyła się widniejące nad nią białej czaski i uciekła. Napewno będzie to lekcja dla mnie, aby nie ufać nie znanym mi osobą na mainie. Po tym zajściu postanowiłem - korzystając z poradnika - jak najprędzej dojść do miasta Ab'Dendriel. Droga była bardzo prosta, czy bezproblemowa. Idąc od światyni w prawo, przechodząc obok biura szeryfa, idąc mostem i mijając cmenatrz napotkałem tabliczki, które wskazały mi drogę do Ab. Dość szybko doszedłem do bramy przez którą przeszedłem i udałem się do miasta. Korzystając z mapki miasta dotarłem do Depo, gdzie schowałem swoje pieniądze i rzeczy, które na wszelką ewentualność wolałbym zatrzymać. Następnie udałem się na pierwszy poziom do ziemią (drabinka z depo). Jak wcześniej pisałem, miałem tylko bron, a hełm oraz pancerz sprzedałem przy najbliższej okazji. Idąc pierwszym poziomem spotkałem dziewczynę, która była na 14 lvl i wyrzuciła z siebie PLATE ARMOR i PLATE LEGS, następnie odeszła na pare kroków dalej. Korzystając z okazji pozowliłem porzyczyć sobie ten zacny strój . Następnie udałem się do labiryntu (zachodnio-południowa część Ab), aby zameldować się na stałę w Ab'Dendriel (gdybym tego nie zrobił, po ewentualnej śmierci urodziłbym się w Carlin.) Gdy tego dokonałem pojawiłem się na północno-wschodniej częsci Ab, w której przedtem nie byłem. Postanowiłem poznać miasto. Pochodziłem tu i tam. Spotkałem mnóstwo, naprawdę bardzo dużo mieszkań, w których czasem nawet spali ludzie, co wtedy było dla mnie czymś niezwykłym. Na początku przechadzki problemy sprawiały mi poziomy chodzenia, czyli normalna trawa, i piętro wyżej, ale szybko rozpracowałem przejścia do góry/na dół i nie miałem już z tym problemu. Jako to, że wybrałem Rycerza postanowiłem iść i potrenować na trollach. Byłem z plate armorem i legsami, ale za to bez tarczy. Gdy zszedłem na drugi poziom pod ziemią spotkałem się z zamkniętymi drzwami, prowadzącymi do trolli. Obok nich (lewo) stoi pan, którzy za jedyne 50 GP sprzedaje srebrny klucz, za pomocą którego możemy korzystać z drzwi. Więc poszedłem na trolle. Od razu spotkało mnie czwórka trolli, co było dla mnie czymś bardzo szokującym, a zaraz bardzo złym. Ale, jak się potem przekonałen nic groźnego. W sumie szybko załatwiłem wszytkie trolle przy tym tracąc może 2 Hp. Idąc dalej spotkało mnie rozczarowanie. Niestety wszystkie korytarze prowadzą do nikąd. Tak więc idziemy dłuugim (np. lewym) korytarzem na danym poziomie, zabijami trolle, dochodzimy do końca i wracamy na 'rondo' gdzie znów wybieramy w którą stronę się udamy. Za zabicie każdego trolla dostajemy 20 exp do naszego skilla, oraz przeważnie znajdujemy dosłownie pare złota (5?6?) + jakieś drobiazki typu woodenshield, którą gardziłem już na 3 lvl grając na rooku. Wyszedłem z podziemii aby to wszystko w spokoju opisać

Pierwsze wrażenia/porady.

Ab to bardzo przyjazne miasteczko. Tam gdzie gram(lucera) można spotkać naprawdę bardzo dużo Polaków. Do plusów tego miasta mogę również dodać to, iż nie jest zbyt duże. W sam raz powiedziałbym. Poczta - Depo i zejście na dół są obok siebie, dzieki czemu nie trzeba przeczesywać całej mapy, aby dojść do najważniejszych punktów na mapie.

- gdy zginiesz tracisz jeden level, więc raczej staraj się nie dopuścić do tego
- wybierasz się do labiryntu? kup machete (35gp, 1 poziom podziemia), która będzie potrzebna do ścinania kwiatków
- idziesz np. na trolle? kup dużo torchów, gdyż droga w jedną stronę i powrót jest długa, a światła nigdy nie za wiele.


Mam nadzieję, iż to co napisałem przyda się komuś. Osobą, które kończą rooka, bądź zaczynają Carlina/Ab'Dendriela. Jeśli paru osobą spodoba się moje odpowiadanie, napewno napisze kolejne, gdy zajde troszkę dalej.
Pozdrawiam.
Kuba Rypin jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-03-2005, 17:54   #2
Acid
Użytkownik Forum
 
Acid's Avatar
 
Data dołączenia: 02 12 2004
Lokacja: Heh a co was to?

Posty: 349
Acid ma numer GG w.t.f.?.?
Domyślny

Wow, dzisiaj dołączyłeś. Napisałeś bardzo długi twój dotychczasowy zyciorys a jednoczesnie niby poradnik i jestem pod wrazeniem xD
__________________
Acid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 18:42   #3
Marcin Popi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 01 2005
Lokacja: Opole

Posty: 36
Marcin Popi ma numer GG 4160950
Domyślny

Ja też jestem pod wrażeniem, więcej takich userów!
Marcin Popi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 18:42   #4
Thomas
Użytkownik Forum
 
Thomas's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004
Lokacja: Bydgoszcz:]
Wiek: 33

Posty: 380
Imię: ...
Thomas ma numer GG 5032215
Domyślny

łał!!!!!! pierwszy raz wyszedles na maina?? to niezle opowiadanko... jestem pelen podziwu ze ci sie chcialo wogole na forum wchodzic...
__________________
www.pajacyk.pl
Thomas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 18:49   #5
Welshaire
Użytkownik Forum
 
Welshaire's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2004
Lokacja: Formost Empire. Kraina mlekiem, miodem i krwią płynąca...
Wiek: 34

Posty: 109
Stan: Niegrający
Domyślny

I oby jak najwięcej było takich graczy... Oto wszyscy, ktozy uwazaja wszystkich Polakow za noobow, mają dowód, że zdarzają się jednak osoby naprawde ok
I tylko sie zastanawiam, czy to prawda ze jest jeszcze niedoswiadczonym graczem...
Serio, super
__________________
Na wojne nie idziesz po to, aby zginąć za ojczyznę, ale po to, aby jakiś inny ******** zginął za swoją
gen. G. Patton
Welshaire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 18:57   #6
Iron
Użytkownik Forum
 
Iron's Avatar
 
Data dołączenia: 11 10 2004
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 2

Posty: 643
Iron ma numer GG 1080629
Domyślny

gratz opowiadania ja grając aktualnie swoją postacią 17 lev do Ab trafiłem dzięki koledze no i tam zostałem miłe miasto dużo wiesz nawet jak na twoją pierwszą postać ja bym ten post dał do poradników.
Ludzie z aldory piszczie do mnie pw
__________________
Pijesz?- Nie pisz!!



Iron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 19:06   #7
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

więcej taki userów którzy umieją myśleć szkoda że jest to 70% newbich na forum jest ni e myślących ( newbich nie tych co tu siedzą już kilka miesięcy więc bez obrazy jak ktoś mi wyskoczy kto na forum rok siedzi i powie że on tutaj od roku powtarzam nowych)
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????

Knight Simon Dark lord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 19:19   #8
Somuru
Użytkownik Forum
 
Somuru's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2004
Lokacja: wawa
Wiek: 31

Posty: 25
Stan: Na emeryturze
Imię: sherrie
Profesja: Paladin
Gildia: Fire-Birds
Świat: harmonia
Poziom: 18
Skille: 52/41
Poziom mag.: 10
Somuru ma numer GG 2164275
Domyślny

qrcze ale sie rozpisales naprawde wielkie gratz!!
__________________
zycie, zycie, mortadela,
ktorej nigdy nie masz dosyc,
czasem chcesz sie wyrzygac,
ale nie masz na kogo...
Somuru jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 19:29   #9
Gohan
Użytkownik Forum
 
Gohan's Avatar
 
Data dołączenia: 03 03 2004
Lokacja: Whitestok
Wiek: 34

Posty: 172
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 23
Poziom mag.: 22
Gohan ma numer GG 3536396
Domyślny

brawo! powiększyłeś grono "normalnych" graczy

nabijaj skile, levele .itp
__________________
"the world is change..." <<<<siemankoadventures.blog.onet.pl - zapraszam!>>>>
Gohan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 19:34   #10
Marcin Popi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 01 2005
Lokacja: Opole

Posty: 36
Marcin Popi ma numer GG 4160950
Domyślny

A jak zostać mieszkańcem Ab'Dendriel? Weszedłem w ten teleport i mnie przeniosło na północny-wschód, a na tibia.com nie pisze, że jestem w Ab'Dendriel? O co chodzi?
Marcin Popi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 19:36   #11
Kuba Rypin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 03 2005

Posty: 33
Domyślny

Hehe, dzięki. W takim razie napewno opisze swoje dalsze przygody. Może otworze stronę o Tibi, z moimi tekstami =P ?
Kuba Rypin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 19:46   #12
LOL_13
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2004
Lokacja: Olsztyn

Posty: 132
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: amera
Poziom: 134
Skille: 103/90
Poziom mag.: 19
LOL_13 ma numer GG 9556050
Domyślny

Jestem pełen podziwu jezeli chodzi o to...początkujący napisał taką opowiesć zaliczamy cie do normalnych uzytkowników forum
GRATZ!
LOL_13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 19:55   #13
lewy/fallen
Użytkownik Forum
 
lewy/fallen's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2004
Lokacja: Elbląg
Wiek: 35

Posty: 47
Stan: Aktywny gracz
Imię: Lolnikov
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Azura
Poziom: 27~
Skille: 70/50~
Poziom mag.: 13
lewy/fallen ma numer GG 4868258
Domyślny

a Matkus pisał o lenistwie nowych internautów a tu taka miła niespodzianka

opisz jeszcze coś bo piszesz w łatwo przyswajalnej formie co może się podobać
__________________
"I can fly so high I Can fall so deep"


"czas bardzo szybko mija a przy śmierci zostaje chwila"
lewy/fallen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 20:06   #14
Kuba Rypin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 03 2005

Posty: 33
Domyślny

Wynikła z tego głupia sytuacja. Napewno już niedługo będe miał o czym pisać. Pisanie nowego tekstu w aktualnym 'topicu' wprowadziło by zamieszanie, natomiast założenie nowego mijałoby się z celem. Być może pogadam z redakcją tibia.pl o wsparcie i hosting (kuba.tibia.pl). Mógłbym postawić stronkę, z moimi opowiadaniami, ale kto by to czytał? Czy warto?
Kuba Rypin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 20:15   #15
Welshaire
Użytkownik Forum
 
Welshaire's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2004
Lokacja: Formost Empire. Kraina mlekiem, miodem i krwią płynąca...
Wiek: 34

Posty: 109
Stan: Niegrający
Domyślny

Tak, na prawdę warto. Jeśli sprawia ci to przyjemność, oraz jeśli znajdzie się choć JEDNA osoba, która to przeczyta to warto. A takich osób na pewno będzie więcej...
__________________
Na wojne nie idziesz po to, aby zginąć za ojczyznę, ale po to, aby jakiś inny ******** zginął za swoją
gen. G. Patton
Welshaire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2005, 21:11   #16
Azazel Rypin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 03 2005

Posty: 3
LOL

Nooo...Kuba....tak dobrze napisanego poradnika dawno nie czytałem.... Sam też dziś dotarłem do Ab'Dendriel, ale bez Twoich rad raczej czekałaby mnie niemiła niespodzianka w Carlin i być może utrata wielu itemów i odrobiny gp. Ze stronką z Twoimi tekstami (znając Twoje umiejętności) myślę, że to bardzo dobry pomysł. Pogadaj jak najszybciej z adminami tibia.pl

Pzdr
Azazel Rypin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2005, 06:54   #17
Kuba Rypin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 03 2005

Posty: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lewy/fallen
a Matkus pisał o lenistwie nowych internautów a tu taka miła niespodzianka
Tutaj musze się z Tobą niezgodzić. Status internauty przysługuje mi od ponad 4-ech lat :-). Na codzień zajmuje się pisaniem newsów na różnych serwisach, więc pisanie takiego tekstu jest samą przyjemnością, jeśli tylko podoba się on czytelnikom.
Kuba Rypin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2005, 07:37   #18
Birmil
Zbanowany
 
Birmil's Avatar
 
Data dołączenia: 10 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 158
Profesja: Knight
Świat: Keltera
Poziom: 15
Skille: 62/62
Poziom mag.: 4
Wyślij wiadomość przez ICQ do Birmil Birmil ma numer GG 5344630
Domyślny

calkiem fajne,
oceniam na "dobry", bo sam wole Kazordoon
Birmil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2005, 21:08   #19
Kuba Rypin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 03 2005

Posty: 33
Domyślny

Ponawiam moje pytanie: Czy warto otwierać stronkę z opowiadaniami/poradnikami?

Chciałbym, aby tym razem więcej niż jedna osoba pokusiła się o odpowiedź =)
Kuba Rypin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2005, 23:12   #20
Nagrix
Użytkownik Forum
 
Nagrix's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2004
Lokacja: Piotrków Trybunalski
Wiek: 31

Posty: 128
Stan: Na Emeryturze
Imię: Nagrix
Profesja: Paladin
Świat: Valoria
Poziom: 49
Skille: 75/62
Poziom mag.: 15
Nagrix ma numer GG 1347813 Nagrix ma login Tlenu Nagrix@Tlen.pl
Domyślny

Przeczytałem twoje opowiadanie i wydawało mi się jakbyś opisywał swoje własne prawdziwe przeżycia, a nie wydarzenia w grze - opowiadanie bardzo dobre, a i jest to coś w podobie poradnika, a co do strony z twoimi tekstami to popieram i chętnie bym ją czasem odwiedzał pod warunkiem, że będą się pojawiać nowe teksty
__________________
Roses are red, violets are blue,
but a face like your belongs to the Zoo.
Don't feel bad, don't feel blue, Frankenstein was ugly too.
Roses are red, violets are blue,
I was born beautiful, what the f*** happened to you?

Nagrix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.


Powered by vBulletin 3