Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-02-2004, 21:33   #21
Piomos
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 02 2004
Lokacja: UK

Posty: 77
Imię: Piomos
Profesja: Royal Paladin
Świat: Antica
Poziom: 170
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Sinpal
Bolt nigdy w zyciu nie moze miec 60 ataku!!sami paldyni w grze byli by porownajmy najlepszy miecz w grze z boltem
Magic long sword-55 ataku
bolt-60:/
Według mnie to bolt ma rzeczywiście 60 ataku. Mi wspaniale bolty wchodzą i nie ma problemów.

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Sinpal
1 bolt kosztowal by wiecej niz mls.
Człowieku popukaj się w czoło!
__________________
[bCouncil of Eldest of Friends of Honour
Proud Supporter of the Manchester United.[/b]
Antica
Piomos jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-02-2004, 22:02   #22
Androj
Użytkownik Forum
 
Androj's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2003
Lokacja: Darashia 2, Flat 03.
Wiek: 32

Posty: 119
Androj ma numer GG 3542961
Domyślny

Bolt 60 ataku??? ROTFL.

Wydaje mi się, że bolt i strzała mają mniej więcej tyle samo ataku (~20-25), ale strzały zadają więcej słabszym potworkom, a bolty silniejszym.
__________________
Urs,
Androj .
_______
Most annoying web page
Androj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2004, 22:57   #23
Piomos
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 02 2004
Lokacja: UK

Posty: 77
Imię: Piomos
Profesja: Royal Paladin
Świat: Antica
Poziom: 170
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Androj
Bolt 60 ataku??? ROTFL.

Wydaje mi się, że bolt i strzała mają mniej więcej tyle samo ataku (~20-25), ale strzały zadają więcej słabszym potworkom, a bolty silniejszym.
Zapraszam na tibia.com lub tibia.de! Wtedy będzie ROTFL z Ciebie...

Bolt i strzała ~20-25 ataku - to żeś walnął!!!

Przy discie 65 i strzale z bolta cyc dostaje nieraz 140+ damage. Hmmm... to dużo.... skoro bolt ma ~20-25 ataku to ja chyba mam jakieś specjalne umiejętności od CIPów
__________________
[bCouncil of Eldest of Friends of Honour
Proud Supporter of the Manchester United.[/b]
Antica
Piomos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-02-2004, 02:44   #24
ziomalek15
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 11 2003
Lokacja: Bełchatów

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Amera
Poziom: 86
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Sinpal
Bolt nigdy w zyciu nie moze miec 60 ataku!!sami paldyni w grze byli by porownajmy najlepszy miecz w grze z boltem
Magic long sword-55 ataku
bolt-60:/
1 bolt kosztowal by wiecej niz mls.
A pomślałes o tarczy? Moze mnieć 60 ataku ale za to nie masz tarczy i każdy cios ci wchodzi, knight łupie ci wtedy nieziemsko
ziomalek15 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-02-2004, 06:33   #25
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Piomos
Przy discie 65 i strzale z bolta cyc dostaje nieraz 140+ damage. Hmmm... to dużo.... skoro bolt ma ~20-25 ataku to ja chyba mam jakieś specjalne umiejętności od CIPów
1. A jak by tak bez wyzwisk?
2. GS (giant sword dla niekumatych) przy ataku 46 moj best hit przy skillu 73 to 180, kolegi paladyna z boltu przy skillu 75 max hit w okolicach 140-150.

Na wyzszych lvl rycerz jest w stanie zadawac ciosy ponad 300 a nawet ponad 400 na max (mowimy o lvl 100+), w czasie gdy paladyn nawet ze skillem 100+ praktycznie nigdy nie zada z kuszy obrazen ponad 200 - nie wiem jak sie obrazuja obrazenia power boltow.

73 sword + sword ring i trafiam DSdo "krwi" 1 na 3 razy w czasie gdy paladyn ze skillem 60 nie ma najmniejszych problemow z wladowaniem bolta DSowi miedzy zebra.

Ciezko powiedziec ile strzaly/bolty maja obrazen poniewaz sa calkowicie inaczej liczone:
- Bronie dystansowe lepsza celnosc/przebijalnosc,
- Bronie bliskiego zasiegu mocniejsze ciosy, ale zadziej trafiaja/trudniej trafic.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-02-2004, 13:00   #26
Kennypl
Użytkownik Forum
 
Kennypl's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2003
Lokacja: Port Hope
Wiek: 39

Posty: 139
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jerinafu
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Unique
Świat: Libera
Poziom: 40
Kennypl ma numer GG 6663826
Domyślny Łuk czy kusza

Odpowiedz prosta: kusza lepsza jest.
Kennypl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-03-2004, 21:59   #27
cankel
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 02 2004

Posty: 44
cankel ma numer GG 2996560
Domyślny

Zalerzy na jakiego potwora idziesz i jakie masz skile.
Łuk jest lepszy na słapsze potwory i łatwo zdobyć do niego amunicje. Nawet paladyn morze je wyczarować.
Kusza jest lepsza na silniesze potworki i już trudniej z amunicjom. Więc lepiej nie urzywać za bardzo kuszy. :P
cankel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-03-2004, 11:12   #28
Kaczor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 02 2004

Posty: 139
Domyślny

Bolty i kusza sa zdecydowanie lepsze od luku i strzal i z czasem...duzo bradziej ekonomiczne(szybciej sie zabija potwory).Co do czarowanai strzal to bez obrazy ale to jest dobre na 10 levelu jak sie nei ma do czego strzelac.Na jeden hunt zabieram tyle boltow ile mam capa a ito czasem malo i msuze slabsze potwory ze spirow bic, zeby nie tracic czasu na bieganie do thais.Tak samo tworzenei bolta jako czar jest zupelnei nieprzydatne, bo lepiej zostawiac sobei mane na exura vita w trakcie polowania(jedyna mozliwosc to stanie przed depo tyle, ze zrobienie 200 boltow zajmuje tyle czasu co zrobienie plecaka hmm a to jest jednak bardziej oplacalne, bo 200 boltow w sklepie kupisz za 600 gp a na plecaku hmm za 1k zarabiasz na czysto 780, wiec jest 180 gp na korzysc runow).Jesli masz pieniadze i chcesz szybko robic exp i zarabiac nowe pieniadze to to tylko bolty, chyba ze masz jakies extra strzaly)Co do obrazen z power bolta to teoretycznie podobno przy 35 levelu z distem 70 maksymalne obrazenie od power bolta wyniosloby 234, wiec wiecej jak z sdka przy 15 magic levelu i zwyklym levelu takim jak powyzej.Gdyby tak bylo to w sumie oplacaloby sie je kupowac nawet po 200 go ;]
Kaczor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-03-2004, 16:05   #29
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 38

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Villen
Skoro niby bełty są słabsze to niech ktoś wam w rl przpieprzy z bełta to zobaczymy czy wstaniesz jak ci się bije do samego póra,ze strzały byś może przeżył z bełtem są gorsze szanse.W rl strzelałem z cięzkiej kusze(ciężko to cholerstwo naciągnać) to jak pizneło to prawie tarcze na wylot przebiło...
Ale my mówimy o Tibii a nie RL. A tak w ogule to powiem wam że marzy mi się MMORPG do bólu realistyczny(przynajmniej w sferze zadawanych obrażeń).Jeden celny cios miecza dwurecznego by zabijał,podobnie jak wspomniany bolt(o magii lepiej nie wspominać ale szkolenie się na maga musiałoby być mega trudne-tak jak naprawdę w fantasy).No i trza by było wprowadzić jakiś rozbudowany system uników/bloków itp żeby śmiertelność nie była aż tak kosmiczna(chociaż jej wysokość napewno by odstraszyła high levelowych PK robiących zadymy w środku miast ).Co do magii gracz sam by musiał zapamiętać inkantacje czarów(mikrofon! ),oraz gesty kreślone przy pomocy myszki,albo nawet rękawicy przenoszącej ruchy(już coś takiego stworzono).Heh może w przyszłośći się czegoś takiego doczekam-byłoby bosko 8)

Oki sorry za offtop-wracając do boltów,to popieram zdanie Gremlina iż obrażenia i szanse trafienia z broni dystansowych są inaczej liczone.Jednak jak dokładnie możemy się tylko domyślać...
Ithelios jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-03-2004, 13:35   #30
Cerverius
Użytkownik Forum
 
Cerverius's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2004
Lokacja: Gród Wojów Wrocławiem Zwany
Wiek: 38

Posty: 54
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: -- brak --
Świat: Astera
Poziom: 20
Skille: 54/55
Poziom mag.: 4
Cerverius ma numer GG 2766913 Cerverius ma login Tlenu cerverius
Domyślny

Dokładnie
Ja mam paladyna i od początku gry mam łuk.
Jest to wielce przydatne że pal może wyczarowywać strzały
Tylko pacc'e mogą czarować bełty więc łuk to dobre rozwiązanie zwłaszcza jeśli nie stać cie na ciągłe kupowanie bełtów


Do 20 lvl łuk a potem przenieś sie na kusze bo wtedy już łatwiej z kasą
__________________
Moja postać :
Sir Mordimer Madderdin
Knihgt >>> Astera

Pozdrawiam wszystkich z Wrocka i z KRUKÓW !!

Sława !!
Cerverius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-03-2004, 20:16   #31
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 38

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Cerverius
Do 20 lvl łuk a potem przenieś sie na kusze bo wtedy już łatwiej z kasą
Niezupełnie.To zależy od skilli i co będzie chciał bić.Wg.mnie z kuszą należy chodzić na mocniejsze potworki kiedy liczy się szybkość ubicia np.smoki,gsy.Jeśli chcesz iść na niższe poziomy kopalń dwarfów to też polecam kusze.Guardy trzeba tam eliminować jak najszybciej bo nie ma zbyt dużo miejsca na ucieczkę,a jak natkniesz się na resp z drugiej strony to kaplica...
Ithelios jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-03-2004, 01:20   #32
Robol
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 03 2004

Posty: 36
Domyślny Yo

To zalerzy jakie masz skille i na co idziesz
Robol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-03-2004, 11:09   #33
Eustachy
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

idz sobie ze spirami na soldzery jak masz dobre skile a ja nie to idz na trolle :>
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-03-2004, 17:03   #34
WizzArD
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 02 2004

Posty: 155
Domyślny

nie wiem po co chodzic na cycki z kuszom, juz lepiej kup se belty i idz na gsy
WizzArD jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2004, 21:14   #35
xxx
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 02 2004

Posty: 30
Domyślny

Kusza i belty sa napewno lepsze ale przy slabych skillach mozna tego nie odczuc ale po co na cyce marnowac belty ?(
xxx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 12:15   #36
Wujek eustachy
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004

Posty: 90
Domyślny

to ze kusza ma 60 a strzala 30 nie zmienia celnosci wiec jezeli miales pecha to bełtem trafiales mniej niz strzałą. Jakbys powtorzyl eksperyment na wiekszej ilosci cycow to pewnie wyszloby ci ze kusza jest lepsza.
Wujek eustachy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 20:40   #37
Mici
Użytkownik Forum
 
Mici's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2004

Posty: 67
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Kusza rzadzi, bolty zadają większe obrażenia niż
strzały na groźnie potwory warto wziąść kusze a na reszte złomu złomiaste strzały i tyle.


-----
We suck more ! And that's guaranteed.
__________________
†Vexilla Regis Prodeunt Inferni.†
Mici jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 21:58   #38
Mindileth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004

Posty: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Piomos


Zapraszam na tibia.com lub tibia.de! Wtedy będzie ROTFL z Ciebie...

Bolt i strzała ~20-25 ataku - to żeś walnął!!!

Przy discie 65 i strzale z bolta cyc dostaje nieraz 140+ damage. Hmmm... to dużo.... skoro bolt ma ~20-25 ataku to ja chyba mam jakieś specjalne umiejętności od CIPów
ROTFL to ty sam jesteś.

Powiedz mi, gdzie na tibia.com pisze, ile bolty mają ataku?

Jak dla mnie bolty nie mają więcej niż 35 ataku. Rycek na 46 lvlu, ze skillem 7X w swordzie, z GSem spokojnie ładuje 100+ w potwory, a ja royal pallkiem na 45 lvlu z 79 dista 100~ w potwory biłem dość rzadko [boltami ofkozz]
Mindileth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 22:08   #39
GuteK
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004

Posty: 20
GuteK ma numer GG 8274137
Domyślny

Dla mnie lepszy jest luk poniewaz jego strzaly sa szybsze od beltow i dlatego jest bardziej efektowny ... oczywiscie moj pally jedzie cycka 4strzlalami wiec to i tak nie ma znaczenia ) Heh ... i dlatego doradzam pallkom z dobrymi skillami zainwestowac w luk zaposrednictwem ktorego przy skillach 65+ mozecie isc z sorciem 25+ na Gs'a poniewaz sorc unieruchamia gs'a w energy fieldzie(pacc) lub gdy ktos nie ma w fire fieldzie lub knight moze sie wybrac z hmm ... 8)
GuteK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 22:14   #40
Mindileth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004

Posty: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez GuteK
Dla mnie lepszy jest luk poniewaz jego strzaly sa szybsze od beltow i dlatego jest bardziej efektowny ...
Eeee? Szybszy? ?(

Cytuj:
Heh ... i dlatego doradzam pallkom z dobrymi skillami zainwestowac w luk zaposrednictwem ktorego przy skillach 65+ mozecie isc z sorciem 25+ na Gs'a poniewaz sorc unieruchamia gs'a w energy fieldzie(pacc) lub gdy ktos nie ma w fire fieldzie lub knight moze sie wybrac z hmm ... 8)
BULLSHIT!

GS'y od jakiegoś już czasu przejdą sobie do Ciebie po EF'ie a fire w ogóle na niego nie działa.

/Piss
Mindileth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:18.


Powered by vBulletin 3