Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-11-2004, 15:43   #21
Emil1
Użytkownik Forum
 
Emil1's Avatar
 
Data dołączenia: 09 11 2003
Wiek: 34

Posty: 160
Emil1 ma numer GG 3909000
Domyślny

Pujdź na forum hb i tam się spytaj która gra jest lepsza. Wiadome, że na forum Tiba.pl będą chwalić Tibie, a na forum Hbpolska będą chwalić Hb.

Grafika niby lepsza od Tibi. Tylko w Tibi wykorzystali dobrze kolory itd. i wszystko wygląda ładnie. W hb wykorzystali chyba tylko 1/2 tego co mogli. Tibia jest przejrzysta w porównaniu do hb.
W grach typu hb brakuje "vip-listy". Głupio zrobiony system rozmowy prywatnej. Denerwuje mnie w hb możliwośc zakładanie prywatnych serverów. Ogólnie hb jest fajną grą lecz na tle Tibi jest nie dopracowana, mało przejrzysta itd. Ale i tak obie gry są tak jak ktoś już to napisał: "pożeraczami czasu".

@Down
Hb ściągniesz ze stron:
www.helbreathusa.com
www.hbpolska.pl (nie wiem czy działa;/)

Osobiście polecam DarkEden. Graficznie wiele się nie różni, a wydaje się lepsze i się nie nudzi po 4 dniach.

Ostatnio edytowany przez Emil1 - 08-11-2004 o 17:31.
Emil1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-11-2004, 17:10   #22
zwiastun ciemnosci
Użytkownik Forum
 
zwiastun ciemnosci's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2004
Lokacja: Nazril - Wieża Ciemności
Wiek: 33

Posty: 261
Stan: Na emeryturze
zwiastun ciemnosci ma numer GG 1923014
Domyślny

dajcie jakas rade skad hb sciagnac i jak grac bo przezucam sie z tibi
zwiastun ciemnosci jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2004, 17:34   #23
Kosior
Użytkownik Forum
 
Kosior's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Chodzież
Wiek: 35

Posty: 211
Stan: Na emeryturze
Imię: Kosior
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 64
Kosior ma numer GG 1489427
Domyślny

Moim zdaniem Tibia to najbardziej za***ista gra tego typu na świecie. Ma bardzo dobra grywalność w tą gre ludzie moga grać po kilka lat i się nie nudzi a inne raz dwa się znudzą. Jak dla mnie taka grafa w tibi powina zostac jest klimatyczna powini tylko co jakiś czas powiększać tereny i dodawać potworki, a Tibia nigdy mi sie nie znudzi
__________________
"Czas nabiera rotacji, a my między blokami
Z dala od ulizanych Kenów i niedo*******ch Barbie..."
Kosior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2004, 17:48   #24
PinGOnE
Użytkownik Forum
 
PinGOnE's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2004
Wiek: 36

Posty: 465
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Cool Wg mnie Tibia

Tibia ma niesamowita grywalność i nawet jesli przestanie sie grac to caly czas sie o niej mysli...co do dzwiekow...ja np wole nie slyszec nic, niz w kolko przesluchiwac jeden jedyny dzwiek uderzenia miecza (BRZDĘG!)i tak w kolko...przeszkadza przy mp3 i w ogole...wg brak dzwieku w Tibii to tez + :>
PinGOnE jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2004, 18:13   #25
Laraxus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 09 2003

Posty: 17
Domyślny

......................

Ostatnio edytowany przez Laraxus - 12-02-2011 o 01:24.
Laraxus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2004, 19:53   #26
Radovan
Użytkownik Forum
 
Radovan's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2004
Wiek: 34

Posty: 89
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Obsidia
Radovan ma numer GG 4347461
Szczęśliwy

A powiedzcie mi , czy musze sie rejestrować ( na oficjalnej stornie)? Czy wystarczy , że ściągnę? I jak założyć swój serw?
Radovan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2004, 12:06   #27
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Musisz sie rejestrowac, a wlasny serwer to musisz znalezc jak to sie robi...

ja ci nie moge powiedizec
__________________
To mówiłem ja bosal

bosal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2004, 08:39   #28
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

Ok ja dam też commenta :


HB (krytykuje to G***NO !!!! jest to gorsze niż granie w "kto szybciej zobaczy jak trawa rośnie" !!! ) .

1) - ... widze piekne okolice... (spać mi sie zachciało... takie mdłe to wszystko, nieżywa, opadłe)
2) - Cud znalazłem SLIMY (który moge zabijać ...) ... do 40 lvlu (w coś koło 0,5-1,5 godziny zdobyłem... nie pamiętam dokładnie).
3) - Kupiłem armora.... wygląda jak jakiś worek nałożony na ciagło ...
4) Co niby tam sie da robić prócz zabijania , zabijania , zabijania , zabijania no i co chyba dobre jeszcze jest czyli zabijania !!!???
5) na 42 lvl-u , szybko wyszedłem z gry i nacisnełem NAJLEPSZĄ ikone na świecie ("Uninstall")


Tibia (tu akurat mam plusy i minusy... ale to niejest takie G***NO jak HB :/ )

1) - Jak pierwszy raz zagrałem to poczułem to coś... niewiem co to było ale jakaś jak by zachęta do gry
2) - Ciekawa perspektywa kamery...
3) - wkońcu niema sie chwalenie eq (w pewnym sensie), możesz se sam ustawić Outfita a nie jakiś badziewny armor masz to masz badziewny wygląd...
4) - Na mainie (na rooku też... ale to trudniejsze) ... zwróce sie tu do uwagi kogoś kto tam napisał "Tibia jest BARDZIEJ rozwinięta niż HB ??? " otóż ... TAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!! i jeszcze raz TAK ! , Czy w HB możesz grać w szachy ? warcaby ? młynek ? , Robienie se z kumplami różnych rzeczy typu, ślub, uczty, pogrzeb, i inne zabawy ! Tego na pewno sie neida zrobić w HB (no może tam 2-3 podpounkty) .
5) - No i zupełnie inny system wyrzucania przedmiotów przez potwory... (nie jak to w innych nędznych grach (no może nie wszystkie nędzne bo GUILD WARS RULEZ) ...)


Czyli krótko mówiąc :
Hb- -200000/10
Tibia - 6/10 (bo zchodzi na nooby... ehkm... na polaczków !!!)
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2006, 21:18   #29
Ppa
Użytkownik Forum
 
Ppa's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Wiek: 30

Posty: 96
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: XXX
Świat: Vinera
Poziom: 8
Skille: 15/15
Ppa ma numer GG 1159801
Domyślny

Cytuj:
Wedlug mnie glowna rzecz przyciagajaca do Tibi to jej dopracowanie.. Mimo wszystko jest to najbardziej dopracowany i jeden z pierwszych darmowych mmorpg'ow - niestety w takich grach jak Hellbreath znajduje sie cala masa bugow, niedopracowanych systemow komunikacji itd. przez ktore czasami odechciewa sie grac. Pozatym Tibia wyrobila juz sobie pewne "legendy" w stylu przedmiotow, ludzi i questow, dzieci czemu gra nabiera "troche" klimatu...
otoz to nic dodać nic ując

pozatym HB jest nastawione na dynamiczne PvP a nie na misje czy expienie tam głównym celem jest jak najszypciej zrobienie maxymalnego LvLa kupienie najlepszego dostepnego ekwipunku u kowala i jazda na Krucjaty albo na zamek i oto chodzi w tej grze aby wziac i wyrabac wszystkich z przeciwnego miasta w pien
__________________
WE MUST CHANGE WORLD BUT FIRST WE MUST CHANGE US
Ppa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2006, 20:25   #30
Nitro
Użytkownik Forum
 
Nitro's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2003
Lokacja: Warszawa

Posty: 50
Stan: Na Emeryturze
Send a message via Skype™ to Nitro
Domyślny

@UP:

Niezłe odświeżenie... Normalnie mentos power mint =)

===

Nie widzę powodu dlaczego by nie porozmawiać o Tibii vs HB ponownie.

Popieram autora powyższego postu, ponieważ HB kieruje się w strone PvP, PvP i jeszcze raz PvP. Mało nie spadłem z krzesła jak przeczytałem posty w stylu "Do 43lvl i nuda". Racja, ale gra zaczyna się po 100lvl (w przypadku globalnych serverów, takich jak HBUSA lub HBINT), wtedy można iść na Promise Land i trochę zasmakować najlepszego (moim zdaniem) PvP na rynku MMORPG.
Nitro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2006, 14:51   #31
Level
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 05 2005

Posty: 209
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Avager
1) - ... widze piekne okolice... (spać mi sie zachciało... takie mdłe to wszystko, nieżywa, opadłe)
No,w Tibi za to trawa i drzewa jak na fotografi..tak?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Avager
2) - Cud znalazłem SLIMY (który moge zabijać ...) ... do 40 lvlu (w coś koło 0,5-1,5 godziny zdobyłem... nie pamiętam dokładnie)
Brawo! Biorąc pod uwage,ze slimy spotykasz na każdym kroku to ciekawe jak ich szukałeś

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Avager
3) - Kupiłem armora.... wygląda jak jakiś worek nałożony na ciagło ...
Armora? Nie wiem co ty na siebie założyłeś,ale to nie była zbroja . HB ma duży plus za armory i bronie, ja wole mieć dobry eq i sie nim chwalić niż być jednakowym jak w Tibi, różnorodnośc wyglądu w HB jest super. W HB jak założysz zbjoje płytową to wyglądasz jak rycerz ,a nie jak rozczochrany dzieciak z mieczykiem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Avager
4) Co niby tam sie da robić prócz zabijania , zabijania , zabijania , zabijania no i co chyba dobre jeszcze jest czyli zabijania !!!???
Zabijanie,zabijanie? Jakbyś pograł dłużej to zauwazyłbyś,ze w HB można oprócz zabijania zając się górnictwem, wyrabianiem broni zbroi, mikstur itp itd. no i krucjaty coś co by sie przydało w Tibi. W Tibi co masz takiego oprócz zabijania? Śluby, szachy i pogrzeby? No faktycznie, rewelacja.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Avager
5) na 42 lvl-u , szybko wyszedłem z gry i nacisnełem NAJLEPSZĄ ikone na świecie ("Uninstall")
Czyli po ok 2 godz gry? .No jasne,a bicie bugów i ratów na rooku jest bardziej pasjonujące


Tibie jest mniej skomplikowana i przez to moze wydawać sie lepsza niektórym osobom. W HB mamy znacznie wieszksze możliwosci rozwoju postaci niż w Tibi.

Podsumowując:
HB 7/10
Tibia 6/10
Level jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2006, 15:29   #32
Pabak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 10 2004
Lokacja: Ruda Śląska
Wiek: 34

Posty: 90
Stan: Na emeryturze
Wyślij wiadomość przez ICQ do Pabak Pabak ma numer GG 5459497 Pabak ma login Tlenu tuminure@o2.pl
Domyślny

Tak... zdecydowanie Helbreath jest lepsze... jednak siedząc w biurze nie ma zbyt dużej możliwości pogrania w HB... Tibia ściąga się okolo 10 min. HB... jakieś 4h (przy łączu 128kb/s)... i to właśnie jest dużą przewagą tibi. Pozatym gra w tibię nie przeszkadza w przeglądaniu internetu. Gra w HB - tak. Oczywiście Tibia pod względem rozbudowania i grafiki jest dużo gorsza niż HB. Dlatego więc przeciętny gracz który lubi pograć w domu w dobre gry powinien w domu zainstalować HB.
__________________
Stare gry na PC, stare gry, Old PC Games, download na OPCG.net!
Pabak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2006, 08:19   #33
Galnor
Użytkownik Forum
 
Galnor's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 32

Posty: 79
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Eldars
Świat: Aurea
Poziom: 45+
Skille: 55/55+
Poziom mag.: 4+
Galnor ma numer GG 5500462
Domyślny

Hmmm, a według mnie HB jest o niebo lepszy od Tibi ale to i tak nadal badziwie! ; ) L2 rox! ;P

Jak ktoś gra na HBpl i jednocześnie na allseronie w L2 to na hb mam pełno rzeczy do oddania w zamian za troche itemków/kasy z l2 : )
__________________
HAIL EDAIN FAMILY! _/
HAIL AUREA _/
HAIL DEVITH! _/
HAIL FAKE's _/
-------------------------------
Pomogłem ci? Zaszkodziłem ci?
Wystaw mi notkę i powiedz o tym
Galnor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2006, 05:45   #34
PaYo
Użytkownik Forum
 
PaYo's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2004

Posty: 80
Domyślny

Ale mimo wszystko za jeden z najwiekszych plusow, sory, za najwiekszy plus uwazam w HB gra PvP. Ktora na dobre zaczyna sie od 120 lvl. I tutaj polecam trwac w tym lvl przez conajmniej miesiac. I zasmakowac gry pvp.
Za zabojstwo dostajesz punkt EK. Czego w tibi bardzo brakuje mi jak w nia (czasami) przygrywam. Te punkty mozna wymienic na itemy bohatera bardzo porzadane przez graczy.

Co do grafiki nie bede sie wypowiadal... kazdy wie. HB roxi

zycie tak naprawde zaczyna sie od ... no ktos juz mowil 100 lvl. Kiedy to juz masz cos do powiedzenia. CHociaz to zalezy. bo wojem cos zdzialasz dopiero od 110 ale to tylko tydzien expienia.

Jezeli komus sie zdaje ze po zdobyciu 180 lvl gra sie konczy. To niech sie nie smuci. Tego lvla tak latwo sie nie da wbic. A jak juz sie wbije. To terazniejsza wersja (3.51) daje mozliwosc wbijania punktow Majestic. Ktore to zdobywa sie zamiast lvli. Dzieki ktorym mozesz z 100%-owym powodzeniem upgradowac bron. I tak do 15. Ale jezeli myslisz ze tak latwo zdobedziesz 180 lvl i 15 majestickow. To nie ma bata, jak juz to bedzie, to zdarzysz dorosnac i znajdziesz w tej grze duzo wiecej plusow niz zdolam je tu opisac.

Gildie. W przeciwienstwie do tibi tutaj w gildi czuje sie o wiele wieksze przywiazanie do kumpla. Wspolne wypady na Demony. Tworza pomiedzy wami prawdziwa braterska przyjazn. Co moze doprowadzic nawet do slobow ktore sa prowadzone przez GMow !!!

GMowie sa bardziej wszechobecni. I mozesz z nim w kazdej chwili pogadac (po polsku!). Eventy:
Eventy (z ang. zdarzenie) sa to imprezy organizowane przez gmow. Co wiecej. Sa bardzo niecodzienne i kazdy event jest inny. NP. na stronie jestes informowani, ze jakis starzec opowiedzial nam o jakis starozytnym przedmiocie ktory bprzybedzie z innego swiata do nas i zrobi to i to. I trzeba odnalesc skutki jego czynow.
I wtedy trzeba pomysle co gdzie i jak moglo sie stac. np. moze jakies nowe przedmioty? moze potwory jakies nietypowe. I trzeba szykac. Jezeli ktos znajdzie informuje Gma a ten w prezencie daje mu itemu lub przechodzi do nastepnej czesci eventu. A takie eventy moga trwac naprawde baardzo dlugo. okolo kilka godzin. itp.

Ostatnio GMowie zrobili Event. walk gildi. puzniej bedzie evnt pilki noznej.

Kilka ssow: Aby zadzialaly musisz sie zarejestrowac na forum! http://forum.helbreath.org
http://forum.helbreath.org/album_pic.php?pic_id=75
http://forum.helbreath.org/album_pic.php?pic_id=69 - dzien 06.06.2006
http://forum.helbreath.org/album_pic.php?pic_id=22 - jeden z eventow, ss nie moj. Ale pod lewym skrzydlem pod takim mieczem oznaczajacym myszke stoi pewien osobnik... tak to ja
http://forum.helbreath.org/album_pic.php?pic_id=73 - elvine'ska moc

w strona servera obecnie znajduje sie pod adresem www.helbreath.org

Ostatnio edytowany przez PaYo - 01-09-2006 o 05:47.
PaYo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:16.


Powered by vBulletin 3