Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-02-2009, 18:56   #1
Hipopotamica
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 02 2009
Lokacja: Szczecin

Posty: 14
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Świat: Thoria
Poziom: 20
Domyślny Co to jest Tibia OTS?

No więc: możliwe, że uznacie mnie za newbie, ale nie wiem jaka jest różnica pomiędzy Tibią OTS a Tibią RL. W ogóle nie wiem co to są te poszczególne Tibie. Bardzo proszę o wyczerpujące i ZROZUMIAŁE informacje, bo na innych forach nie mogę nic znaleźć...
Hipopotamica jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-02-2009, 19:00   #2
Tethi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Lokacja: Zza monitora

Posty: 323
Tethi ma numer GG A kuku!
Domyślny

Tibia RL - Oficjalne serwery tibijskie stworzone przez CipSoft
Tibia OTS - Tibijskie serwery nieoficjalne tworzone przez fanow gry i w swietle prawa sa one nielegalne. Zwykle latwiej sie tam gra (exp x100, lepsze itemki wypadaja itd.)
Tethi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2009, 19:08   #3
sueroski
Użytkownik Forum
 
sueroski's Avatar
 
Data dołączenia: 02 07 2008
Lokacja: Świdnica

Posty: 275
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Świat: Zanera
sueroski ma numer GG 12398778 sueroski ma login Tlenu sueroski@tlen.pl Send a message via Skype™ to sueroski
Domyślny

no i powiem że żadnym osiągnięciem na ots jest np. 1000000 lvl :| w ots nie warto grać... chyba że jesteś hosterem to wtedy możesz zaszpanować przed kumplami że możesz wszystko zrobić xd

@edit
Dodam jeszcze, że najczęściej (nie zawsze) jak grasz na czyimś OTSie to GMi wariują. W ogóle najczęściej GMami są koledzy hostera z reala... którzy nie umieją po prostu zajmować się rolą GMa i banują cię za np. outfit w kolorach które mu się nie podobają.
__________________
Cytuj:
Na tablicy kontrolnej gdzie na ogół paliło się 150 lampek, kilka sekund po wybuchu zapaliło się 100 kolejnych. Później lampki zgasły, zaległa cisza.
http://tibiafun.y0.pl/up.php?c=Sueroski Kliknij, aby wbić mi level

Ostatnio edytowany przez sueroski - 20-02-2009 o 19:18.
sueroski jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2009, 19:11   #4
Marinus
Użytkownik Forum
 
Marinus's Avatar
 
Data dołączenia: 17 02 2009
Lokacja: Thais
Wiek: 26

Posty: 32
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Heantos
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Poziom: 19
Poziom mag.: 14
Domyślny

Ja czytałem na jednej stronie że na OTS ukarali jednego ziomka za zabicie 4 Orc Leader i 1 Beholdera.
Dostał bana na dwa tygodnie
Nie podali jaki to świat ale chyba świat dla samobójców
__________________
+=

Bardzo dobry przepis na robaka z dedniętego demona XD
Marinus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2009, 19:15   #5
Ancient.Oblivion
Użytkownik forum
 
Ancient.Oblivion's Avatar
 
Data dołączenia: 15 02 2009

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 51
Domyślny

Rl Tibia = Real = Global = czyli ta prawdziwa
Ots = Open Tibia Server
Ancient.Oblivion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2009, 19:29   #6
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sueroski Pokaż post
no i powiem że żadnym osiągnięciem na ots jest np. 1000000 lvl :| w ots nie warto grać... chyba że jesteś hosterem to wtedy możesz zaszpanować przed kumplami że możesz wszystko zrobić xd

@edit
Dodam jeszcze, że najczęściej (nie zawsze) jak grasz na czyimś OTSie to GMi wariują. W ogóle najczęściej GMami są koledzy hostera z reala... którzy nie umieją po prostu zajmować się rolą GMa i banują cię za np. outfit w kolorach które mu się nie podobają.
Czemu nie warto grać? Niektóre OTS są dużo bardziej ciekawsze niż Tibia. Grałem kiedyś na takim jednym fajnym na którym knightem żeby wbić 100lvl trzeba było dużo czasu poświęcać na expienie (mniej więcej tydzień grania) A jak ci wypadło Mpa z demona to byłeś zajebiście podniecony xD
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2009, 19:34   #7
Hipopotamica
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 02 2009
Lokacja: Szczecin

Posty: 14
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Świat: Thoria
Poziom: 20
Domyślny

Baaardzo dziekuję
Hipopotamica jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2009, 21:01   #8
darkfurby
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 06 2008

Posty: 26
Domyślny

No na OTsach można fajnie pograć. Nie tak jak w Rl tibia, że tyle czasu trzeba poswiecic na jakiś lvl tylko sobie grasz tydzien i możesz sobie pochodzic z ludzmi na hunty itp.
darkfurby jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2009, 23:46   #9
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

roznica miedzy OTSami a regularna tibia jest mniej wiecej taka jak miedzy Windowsem a Linuxem - w pierwszym przypadku do reki dostajesz gotowy produkt, ze wsparciem technicznym, co do ktorego wiadomo czego sie spodziewac. W drugim - elastyczne srodowisko z ktorym dobry developer moze zrobic naprawde niezle rzeczy, a slaby developer niestrawna sieczke, ktora po 2 miesiacach spluka w klozecie bo mu sie znudzi zabawa.

Nie mowiac juz o takim niuansie jak pelna konfigurowalnosc gry mozliwa tylko przy pelnym dostepie do jezyka - co moze graczom dac np nowe czary, potwory, przedmioty, albo ulatwic zaprowadzenie balansu profesji, z czym Cipsoft boryka sie juz pare lat.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2009, 03:03   #10
StagG
Użytkownik Forum
 
StagG's Avatar
 
Data dołączenia: 11 09 2008
Lokacja: @
Wiek: 32

Posty: 325
Stan: Niegrający
Profesja: Elder Druid
Gildia: Wild On
Świat: Saphira
Poziom: 56
Skille: n/a
Poziom mag.: 49
StagG ma numer GG -
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
roznica miedzy OTSami a regularna tibia jest mniej wiecej taka jak miedzy Windowsem a Linuxem - w pierwszym przypadku do reki dostajesz gotowy produkt, ze wsparciem technicznym, co do ktorego wiadomo czego sie spodziewac. W drugim - elastyczne srodowisko z ktorym dobry developer moze zrobic naprawde niezle rzeczy, a slaby developer niestrawna sieczke
ehh no muszę na to odpisać xd

W 2-gim przypadku też dostajesz gotowy produkt, tylko że na licencji gnu/gpl, z nie raz xxx razy lepszą pomocą techniczną niż od microchłamu ;< (fora)... (nie zapominaj, że win XP tuż po instalacji bez sterowników chociażby do grafiki/usb itd. niewiele zdziała, i za każdym razem trzeba poświęcić troszqę czasu na installacje driverów x.x )

A jeśli ogarniasz linuxa to wiesz czego możesz się po nim spodziewać (0 crashy, blue/green/red/dark i innych screenów z błędami itp), nie tak jak po windzie...

Chyba wybrałeś złe porównanie
__________________
Zapraszam do mojego bloga! v v



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aplauz
Witam mam pytanie czy mogę zapłacić takom kartom z IPKO.Takom szarom Bankomatowąz tyłu jest PKO Expres
StagG jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:17.


Powered by vBulletin 3